Záběry rozbitého torpédoborce USS Zumwalt za téměř 6 miliard dolarů

Záběry rozbitého torpédoborce USS Zumwalt za téměř 6 miliard dolarů
Autor: US Navy|Popisek: Ilustrační foto USS Zumwalt
24 / 11 / 2016, 07:15

Záběry stanice Russia Today ukazují nejmodernější loď US Navy u mola bývalé americké námořní základny v Panamě.

Tiskový mluvčí 3. flotily, velitel Ryan Perry vydal k situaci prohlášení: "Viceadmirál Nora Tyson nařídila USS Zumwalt (DDG 1000) zůstat na bývalé námořní základně Rodman v Panamě, k vyřešení technických problémů, které se vyskytly během plavby Panamským průplavem. Časová osa oprav se nyní stanovuje, v přímé součinnosti s Naval Sea System a Naval Surface Forces. Časový plán pro loď zůstane pružný, aby umožnil testování a vyhodnocování s cílem zajištění bezpečného průjezdu lodi do jejího nového domovského přístavu v San Diegu." 

Psali jsme: Nejnovější americká válečná loď nemá náboje do svých děl

K nehodě došlo, když USS Zumwalt proplouval spodní polovinou kanálu a loď byla tažena skrz zdymadla v Miraflores do bývalé vojenské základny Rodman, známé kdysi jako Balboa. Podle zpráv stanice RT bylo během plavby průplavem zjištěno, že do lodi prosakuje voda k hnacímu hřídeli. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace