Zabezpečení domácnosti - online monitoring přes wifi do cloudu

Zabezpečení domácnosti - online monitoring přes wifi do cloudu
Autor: dropcampromocode.net|Popisek: DropCam Pro
09 / 11 / 2014, 09:30

9.11.2014 / Online sledování prostřednictvím kamery DropCam, včetně záznamu obrazu a zvuku přes wifi připojení v cloudu. Obousměrná hlasová komunikace, jednoduché programování a online přenosy prostřednictvím mobilu a tabletu. VIDEO
Zdroj: Dropcam Inc.

Představujeme další výrobek, který umožňuje za relativně málo peněz zajistit větší bezpečnost bytu nebo domu. Je na trhu již přes rok a je nabízen přímo na stránkách výrobce dropcam.com.

Kameru DropCam je možné porovnat s výrobkem, o kterým jsme psali v článku NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě.

DROPCAM

Společnost Dropcam nabízí na svých stránkách dva typy kamer, které se liší pouze záběrovými úhly (107 nebo 130°), rozlišením (DropCam Pro umožňuje noční vidění), zoomem (4x nebo 8x) a kvalitou přenášeného zvuku. Streamovaná videa se ukládají přes wifi na cloudové úložiště, kde je možné nastavit rozsah sdílení (oprávněné přístupy).

Je doporučena pro sledování domácnosti v době nepřítomnosti, monitoring dítěte nebo domácího zvířete, případně pro online dohled malých obchodů a provozoven

Online sledování obrazu i zvuku je možné přes webové rozhraní na smartphonech, tabletech i stolních PC s operačním systémem iOS nebo Android. 

Dropcam  Dropcam ipad

Kameru DropCam je možné přes chytrý telefon nebo tablet dálkově spouštět, směrovat i zoomovat. Aktivaci kamery je možné také programovat - nastavit datum a čas spuštění nebo je možné nastavit sledování konkrétního prostoru, kdy se spustí, pokud zaznamená pohyb nebo zvuk (uživatel je informován emailem).

Současně je možná obousměrná hlasová komunikace mezi uživatelem a sledovaným prostorem. Dropcam uvádí vysoký stupěň zabezpečení, i když je používána veřejná wifi díky tomu, že záznam je šifrován již na samotné kameře před tím, než je přenesen do cloudového úložiště, streamované video je zabezpečeno SSL šifrováním.  Kamera podporuje Bluetooth Low Energy.

Nastavení i použití kamery je jednoduché a aplikace DropCam pro online videopřenos mezi kamerou a mobilním zařízením je zdarma (za základní funkci - živé sledování - se neplatí žádný servisní poplatek).  Nevýhodou je, že kamera není odolná proti povětrnostním vlivům a nesmí být umístěna venku.

Archivace a zpětné přehrávání na cloudu Dropcam je už zpoplatněno - za uložení dat po dobu 7 dní požaduje Dropcam roční poplatek 99 USD (2215 Kč), za 30 denní uložení pak 299 USD (téměř 6700 Kč).

Cena

DropCam Pro: 199 USD (cca 4500 Kč)
DropCam:        149 USD (cca 3370 Kč)

Podívejte se na videa: (zdroj: youtube/ JimsReviewRoom, Toy, Gadget and Product Reviews by Dad Does)

Psali jsme také:

Inteligentní žárovka pro bezpečný domov

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Smartphone místo recepce - unikátní řešení v hotelových řetězcích

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace