Zabezpečení plotů proti jejich přelezení, vypáčení i přeřezání - to je systém Sioux

Zabezpečení plotů proti jejich přelezení, vypáčení i přeřezání - to je systém Sioux
Autor fotografie: ABBAS, a.s. |Popisek: Plotový detekční systém SIOUX na dřevěném plotě
28 / 11 / 2014, 07:45

28.11.2014 / Zákazník požadoval zabezpečení dřevěného plotu na kovové konstrukci. Firma ABBAS testovala plotový detekční systém SIOUX.
Zdroj: ABBAS, autor: Petr Svoboda

Připravili jsme zkušební úsek plotu se stejnými parametry plotu budoucího. Plot měl základ v kovových sloupech a plaňky byly tvořeny půlkulatinou. Polovina plotu byla v horní, střední a spodní části vybavena pásovinami pro zpevnění. Druhá polovina měla zpevňující pásovinu pro instalaci detekčního senzoru pouze uprostřed. Neznali jsme dopředu kvalitu šíření signálu tímto typem plotu, proto jsme zvolili dvě varianty.

Testování

Investor požadoval detekci přelezení, vypáčení a řezání plotu ruční i motorovou pilou. Na všechny tyto způsoby napadení jsme prováděli testy na obou polovinách plotu a každý typ jsme zvlášť vyhodnocovali. Díky dvoukanálové jednotce byla každá polovina plotu zapojena do jednoho kanálu a pomocí spojení s vyhodnocovací jednotkou pomocí USB nebo Ethernet portu jsme analyzovali data v konfiguračním programu SIOUX-test.

Detekční systém SIOUX je ideální i pro dřevěné ploty

Testy prokázaly bezpečnou detekci narušitele u obou plotových konfigurací. Přenos vzruchů a jejich vyhodnocení byl při každém typu narušení ideální a systém tedy byl bezpečný i stabilní. U finální podoby plotu bude pásovina vyměněna za C profil, který umožňuje zpevnění plotu a zároveň slouží i jako anti-vandal řešení uložení kabeláže.

Protože je SIOUX stavebnicový systém, celkový test s instalací a vyhodnocením nám trval necelé dvě hodiny. Investor byl s výsledkem spokojen, testem jsme snížili i náklady na výrobu plotu z původní varianty třech pásovin pouze na jednu. Také jsme ověřili přesné chování a funkčnost systému SIOUX na uvedeném typu plotu.

Pokud potřebujete zabezpečit objekt a nevíte, zda je detekční systém SIOUX vhodnou variantou, kontaktujte firmu ABBAS: petr.svoboda@abbas.czwww.abbas.cz

Psali jsme také:

Zabezpečení domácnosti - online monitoring přes wifi do cloudu

Inteligentní žárovka pro bezpečný domov

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Smartphone místo recepce - unikátní řešení v hotelových řetězcích

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.