Zabijáci tanků se vrací do Evropy

Zabijáci tanků se vrací do Evropy
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Prase, louskáček na tanky
14 / 08 / 2015, 09:00

Slavné „prase“ Fairchild-Republic A-10 Thunderbolt II se během příštích měsíců vrátí do Evropy. Potvrdilo to velení US Air Force (USAF) dne 11. srpna.

Celkem 12 A-10 z 23. křídla z letecké základny Moody Air Force Base, Georgia, přiletí do Evropy, jako součást bezpečnostního balíčku TSP na podporu operace NATO Atlantic Resolve.

Termíny a místa pro rozmístění nebyly vedením USAF potvrzeny, pouze bylo řečeno, že A-10 budou nasazeny na podzim do lokací v zemích NATO střední a východní Evropy.

„Tyto A-10 budou provádět výcvik se spojenci a partnery NATO k posílení interoperability a budou demonstrovat závazek USA pro bezpečnost a stabilitu v Evropě,“ tolik z vedení USAF.

Operace NATO Atlantic Resolve vznikla po krizi na Ukrajině, aby došlo k uklidnění východoevropských členů NATO, které znervóznily ruské kroky.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.