Zabijeme vás všechny, vy zatracení Němci! Hrozili migranti, když zapálili uprchlický tábor

Zabijeme vás všechny, vy zatracení Němci! Hrozili migranti, když zapálili uprchlický tábor
Autor: Flickr.com|Popisek: uprchlický tábor
09 / 02 / 2017, 14:30

Svědkové vypovídali u soudu ohledně zapálení uprchlického tábora v Düsseldorfu.

Další okolnosti vyšly najevo, když byl minulý rok zapálen migranty uprchlický tábor. Jeden ze zaměstnanců německého Červeného kříže, pod nějž uprchlický tábor spadal, vypověděl soudu skutečnosti, o nichž zatím neměl nikdo tušení. Soudu mimo jiné řekl, že migrantům přišlo velmi vtipné, když zapalovali v červenci 2016 ,,svůj" tábor a ještě se u toho smáli. Podle svědka byli také migranti agresivní a zaměstnancům vyhrožovali, že je všechny zabijí.  

Svědek i další lidé slyšeli od migrantů nejrůznější urážky a posměšky jako například ,,zatracení Němci, debilové" , ,,proměníme tento prostor v ruiny" či ,,zapálíme to tady a zabijeme vás všechny".

Čtěte také: Rozzuření migranti zapálili uprchlický tábor v Itálii. Nepokoje vyvolala smrt mladé ženy

Podle tohoto svědka se v den zapálení tábora rozdávalo jídlo. Svědek vypovídající u soudu viděl dva obžalované Adela Z. a Mohamada B, jak těsně po založení požáru byli ve značně povznesené náladě. Ostatním migrantům, kteří dílo zkázy sledovali již se sbalenými kufry opodál, se zdál požár podle svědka vtipný a někteří si jej i natáčeli na mobilní telefon.

Adel Z., alžírský muslim, je obviněn z toho, že záměrně založil požár, neboť jej naštvalo, že se v době Ramadánu rozdávalo jídlo a pití jeho spolubydlícím, kteří se v té době postili. Mohamad B. je pak obviněný z toho, že přesvědčil Adela Z., aby způsobil požár, protože byl nespokojen s kvalitou ubytování. Kvůli tomu, zda přijímat jídlo či nikoliv pak vznikla mezi migranty hádka.

Další svědek, sociální pracovník pak soudu řekl, že uprchlický tábor byl ,,plný kriminálníků, psychopatů". Podle něho tam téměř každý den musela zasahovat policie. Den před samotným požárem pak podle druhého svědka vypukly ,,extrémní výtržnosti" uvnitř tábora.

Oba obžalovaní - Adel Z. i Mohamad B. jsou od ledna v soudní vazbě a čeká je další líčení. 

 

psali jsme: 

V Německu vyhořela ubytovna pro uprchlíky, desítky zraněných

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace