Zabiji tvé dítě – v igelitovém pytli ale skončili útočníci, kteří ohrožovali mladý pár v Pretorii

Zabiji tvé dítě – v igelitovém pytli ale skončili útočníci, kteří ohrožovali mladý pár v Pretorii
Autor fotografie: Pexels|Popisek: Ilustrační obrázek
05 / 06 / 2021, 09:30

Lupiči byli zabiti poté, co vyhrožovali zabitím dítěte mladého páru. Strach z mučení, znásilnění a zabití jeho manželky a dítěte. To proběhlo hlavou mladého otce předtím, než zastřelil tři vetřelce, jak poté řekl v rozhovoru pro Middelburg Observer.

Jeden z vetřelců stál u postýlky jeho malé dcery. Matka opakovaně prosila vetřelce, aby neubližovali dítěti. Její prosby ale tři mozambičtí vetřelci igorovali, a ohrožovali otce nožem.

Následně jeden vetřelců údajně řekl otci: „Zabiji tvé dítě.“

Zatímco muž čelil napadení, podařilo se mu dostat k jeho zbrani Colt 0.45 ACP, který měl pod polštářem. Jednou rukou se bránil proti útočníkovi s nožem a jak se dostal ke zbrani, začal na útočníky střílet. Dva zahynuli na místě a jeden byl zraněn.

Zraněný vetřelec uprchl do sousedova domu. Tam ho soused srazil k zemi lopatou. V současné době je tento jediný přeživší útočník v kritickém stavu v nemocnici v Pretorii.

Vetřelci se dostali do domu ohnutím a rozbitím mříží a předtím, než byli zastřeleni, už měli venku ukradenou televizi.

Rodina se rozhodla zůstat v anonymitě.

 

Zdroj: The Middelburg Observer

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.