Zabiju vás, pokud jste na mém narkolistu, vzkázal filipínský prezident starostům

Zabiju vás, pokud jste na mém narkolistu, vzkázal filipínský prezident starostům
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
11 / 01 / 2017, 18:30

Filipínský prezident Rodrigo Duterte opět o sobě dává vědět.

Tentokrát si vzal na paškál ty starosty měst, kteří jsou podle něho zapleteni do drogového byznysu. Vzkázal jim, že pokud se objeví na jeho seznamu podezřelých, který čítá asi 5 000 - 10 000 jmen, tak je prý zabije.

Duterte přislíbil, že starostové, guvernéři či policisté by se měli zvlášť stát na pozoru, protože se jich může prezidentova otevřená výhrůžka týkat. ,,Zavolal bych si osobně starosty a řekl jim, aby se podívali na své jméno na narkolistu, pokud tam je. Jestli ano, tak vás opravdu zabiju," vzkázal v pondělí Duterte.

Čtěte také: Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku

Jeden starosta už na to, že byl na ,,narkolistu" doplatil. Samsudin Dimaukom, starosta města Maguindanao, byl zastřelen policií již dříve při antidrogové razii. Podle CNN však nejméně tři političtí představitelé, kteří se objevili na Dutertově seznamu, popírají, že by měli něco s drogami společného.

To však zřejmě filipínského prezidenta, jehož ,,svatou válku" s drogami stálo život zatím 6 000 lidí, těžko nezastaví.

 

 

psali jsme:

Filipínský prezident přiznal: Islámský stát je všude, mám bratrance, kteří se k němu přidali

Filipínský prezident Duterte slibuje: Až obnovíme trest smrti, budeme popravovat pět či šest zločinců denně

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace