Zabil jsem satana! Muslimský muž usmrtil židovskou ženu vyhozením z okna. Přehnal to s marihuanou, není za svůj čin zodpovědný, řekl soudce

Zabil jsem satana! Muslimský muž usmrtil židovskou ženu vyhozením z okna. Přehnal to s marihuanou, není za svůj čin zodpovědný, řekl soudce
17 / 07 / 2019, 19:45

Kobili Traoré, jenž vykouřil za den až 15 jointů, zabil před dvěma lety svou sousedku, matku tří dětí Sarah Halimi, která byla židovského původu. Podle soudce však není za svůj čin zodpovědný, protože byl v ,,marihuanovém rauši" a kouření této drogy narušilo jeho mentální funkce.

29letý imigrant Kobili Traoré před dvěma lety sprovodil ze světa 65letou Sarah Halimi, která byla židovského původu. Traoré měl předtím, než vyhodil Halimi z třetího patra pařížského bytu, ženu brutálně bít a potom zvolat, ,,že zabil Satana". Traoré měl nazvat dva roky před vraždou Halimi její dceru ,,špinavou židovkou".

K činu se doznal, ale soudce prohlásil, že se nacházel v době spáchání vraždy v ,,akutním deliriu" z kouření marihuany, a proto nenese za čin zodpovědnost. Traoré byl převezen po činu do psychiatrické léčebny a byl shledán mentálně nezpůsobilým stanout před soudem.

Podle psychiatrických posudků vykouřil Traoré až 15 jointů denně, což narušilo jeho psychické funkce. Neměl tedy pod kontrolou své jednání, které vyvrcholilo brutální vraždou. S tím však nesouhlasí prezident Rady židovských institucí Francis Khalifat, který sice prohlásil, že rozhodnutí soudce není překvapivé, ale je ,,stěží ospravedlnitelné". 

Traoré tak s velkou pravděpodobností do vězení nepůjde a stráví místo toho roky v psychiatrické léčebně.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace