Zabily ruské rakety americké a izraelské vojenské poradce v Sýrii?

Zabily ruské rakety americké a izraelské vojenské poradce v Sýrii?
Popisek: Ilustrační foto lodí se střelami Kalibr
24 / 09 / 2016, 06:30

Íránská agentura FNA přinesla informaci, že střely Kalibr vypálené z ruských válečných lodí v syrských vodách zlikvidovaly velitelské operační centrum, a během akce zemřelo více než dvě desítky izraelských a západních zpravodajských důstojníků.

"Ruské válečné lodě vypálila tři rakety Kalibr na operační místnost zahraničních důstojníků v regionu Dar Ezza v západní části Aleppa nedaleko hory Sam'an, bylo zabito 30 izraelských a západních důstojníků," říká arabská jazyková mutace ruského propagačního serveru Sputnik.

Operační místnost se prý nacházela v západní části provincie Aleppo ve středu hory Sam'an, ve starém jeskyním systému. Několik amerických, tureckých, saudských, katarských a brittských důstojníků bylo zabito společně s izraelskými. Podle íránské a ruské agentury tito pracovníci řídili útoky teroristů v Aleppu a Idlibu.

Tato zpráva se ale objevila pouze na serverech Farsnews a Sputnik, nikde jinde k jejímu zveřejnění nedošlo. 

Zvláštní je také fakt, že v údajné operační místnosti jsou zastoupeni všichni "nepřátelé" Íránu počínaje Izraelci, přes Američany až po Saudy, nebo to, že anglicky mluvící verze Sputniku o této akci mlčí.

Zdroj: Farsnews

 

Tagy článku