Záchrana migrantů na Středozemním moři nemůže být jejich vstupenkou do Evropy, prohlásil rakouský ministr vnitra

Záchrana migrantů na Středozemním moři nemůže být jejich vstupenkou do Evropy, prohlásil rakouský ministr vnitra
Autor: flickr.com|Popisek: migranti
25 / 04 / 2017, 14:00

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka vyzývá k uzavření středozemní trasy pro migranty. Podle Sobotky musí být uzavřena středozemní trasa, kterou se migranti dostávají do Evropy i s pomocí pašeráků.

Sobotka také řekl, že uzavření této trasy je jedinou možností, jak předejít ,,nesmyslné" umírání" migrantů na otevřeném moři. Sobotkova výzva přišla poté, co bylo minulý týden zachráněno přibližně 9 000 uprchlíků, kteří se snažili dostat do Evropy. Rakouský ministr vnitra nyní apeluje na evropské lídry, aby učinili taková opatření, aby se středomořská trasa pro migranty definitivně zablokovala.

I s ohledem na fakt, že čluny či lodě jsou většinou přeplněny migranty a dochází ke smrtelným nehodám na otevřeném moři. ,,Záchrana migrantů na otevřeném moři nemůže být vstupenkou do Evropy, protože dává organizovanám pašerákům všechny důvody proto, aby migranty přesvědčovali k útěku do Evropy z ekonomických důvodů." řekl Sobotka.

Ministr vnitra vidí analogii možného uzavření středozemní cesty v zablokování balkánské trasy minulý rok. Sobotka se odomnívá, že v případě Středozemního moře by se měla zvolit stejná cesta. Sobotka prohlásil, že neexistuje další alternativa k tomu, aby byla vnější hranice EU jinak efektivně chráněna.

Středozemní moře je ,,vděčným" objektem zájmu světových politiků, ale také kontroverzí. Například italská vláda obvinila na začátku dubna vlivného miliardáře George Sorose z toho, že se pomocí svých neziskových organizací spojil s pašeráky, kteří převáží africké migranty přes Středozemní moře do Itálie. 

 

psali jsme:

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

 

Zdroj: express.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace