Záchranáři našli sedmiletého chlapce, kterého nechali rodiče za trest v lese

Záchranáři našli sedmiletého chlapce, kterého nechali rodiče za trest v lese
Autor fotografie: Pexels|Popisek: Ilustrační foto
03 / 06 / 2016, 07:15

Japonští záchranáři našli chlapce zmizelého před šesti dny v lese.

3.6. / Sedmiletého Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó, kde žijí mimo jiné medvědi, na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě ležící na armádním pozemku určeném k výcviku. Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že byl v místě už několik dnů. Chlapec byl převezen do nemocnice, neboť trpěl lehkou dehydratací, a proto dostal nitrožilní infuzi. Na rukou a nohou měl drobné odřeniny, ale jinak byl v pořádku. Zdroj: aktualne.cz

30.5. / V Japonsku probíhá pátrání po sedmiletém chlapci, který se ztratil v horách poté, co ho rodiče "za trest" opustili. Oblast v blízkosti Nanae-cho na ostrově Hokkaido, na severu země, je známá tím, že je domovem divokých medvědů. Policejní mluvčí prefektury Hokkaido řekl CNN, že chlapec jménem Yamato Tanooka, se ztratil kolem 4. hodiny místního času v sobotu.

Řekl, že policie obdržela tísňové volání od jeho rodičů okolo 6. hodiny, a první informace byla, že chlapec zmizel během výletu s rodiči a sestrou při sbírání divoké zeleniny.

Rodiče později přiznali policii, že nechali chlapce samotného v horách, když se vraceli domů, aby ho potrestali za házení kamenů na projíždějící auta a lidi.

Když se podle svých slov okamžitě vrátili k místu, kde Yamata nechali, chlapec už tam nebyl.

Hocha hledá více než 150 členů místní policie a hasičů již od soboty, ale dosud nebyl nalezen.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace