Záchranáři našli sedmiletého chlapce, kterého nechali rodiče za trest v lese

Záchranáři našli sedmiletého chlapce, kterého nechali rodiče za trest v lese
Autor fotografie: Pexels|Popisek: Ilustrační foto
03 / 06 / 2016, 07:15

Japonští záchranáři našli chlapce zmizelého před šesti dny v lese.

3.6. / Sedmiletého Jamata Tanuku hledalo v lesích nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó, kde žijí mimo jiné medvědi, na 180 záchranářů a vojáků. Objevili jej v pátek v chatě ležící na armádním pozemku určeném k výcviku. Ukrýval se přibližně pět kilometrů od místa, kde jej rodiče opustili. Policistům řekl, že byl v místě už několik dnů. Chlapec byl převezen do nemocnice, neboť trpěl lehkou dehydratací, a proto dostal nitrožilní infuzi. Na rukou a nohou měl drobné odřeniny, ale jinak byl v pořádku. Zdroj: aktualne.cz

30.5. / V Japonsku probíhá pátrání po sedmiletém chlapci, který se ztratil v horách poté, co ho rodiče "za trest" opustili. Oblast v blízkosti Nanae-cho na ostrově Hokkaido, na severu země, je známá tím, že je domovem divokých medvědů. Policejní mluvčí prefektury Hokkaido řekl CNN, že chlapec jménem Yamato Tanooka, se ztratil kolem 4. hodiny místního času v sobotu.

Řekl, že policie obdržela tísňové volání od jeho rodičů okolo 6. hodiny, a první informace byla, že chlapec zmizel během výletu s rodiči a sestrou při sbírání divoké zeleniny.

Rodiče později přiznali policii, že nechali chlapce samotného v horách, když se vraceli domů, aby ho potrestali za házení kamenů na projíždějící auta a lidi.

Když se podle svých slov okamžitě vrátili k místu, kde Yamata nechali, chlapec už tam nebyl.

Hocha hledá více než 150 členů místní policie a hasičů již od soboty, ale dosud nebyl nalezen.

Zdroj: CNN

Tagy článku