Začínají operace na dobytí měst Rakka a Fallúdža

Začínají operace na dobytí měst Rakka a Fallúdža
Popisek: Ilustrační foto
23 / 05 / 2016, 07:15

Premiér Iráku, Hajdar Abádí oznámil zahájení operace na dobytí jedné z pevností Islámského státu, města Fallúdža ležícího na západ od Bagdádu.

Fallúdža má jedno nemilé prvenství - bylo to první město dobyté silami Islámského státu v lednu 2014. Původně mělo asi 300 tisíc obyvatel. Nyní je město zcela v obklíčení vládních sil a Iránem podporovaných milicí.

Zároveň byla zahájena operace Syrských demokratickým sil, jejímž cílem je dobytí další pevnosti Rakka.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.