Kdo spáchal přestupek, nesmí dostat azyl

Kdo spáchal přestupek, nesmí dostat azyl
16 / 09 / 2015, 16:15

EXKLUZÍVNĚ / Zaděláváme si na islámská ghetta. Kdo spáchal přestupek, nesmí dostat azyl, navrhuje poslanec Úsvitu Lank.

Jak jsme Vás již informovali, strana Úsvit-Národní koalice připravila ve spolupráci s Blokem proti Islámu návrh zákona, kterým se vylučuje, aby azyl dostal imigrant, který na území ČR spáchá trestný čin nebo přestupek.

Na včerejším večerním jednání se jeho autorům dostala nečekaná příležitost urychlit legislativní proces. Na plénu se zrovna otevřel vládní návrh zákona o azylu, do které poslanec Úsvitu Martin Lank načetl pozměňovací návrh, který by právě automatické zamítnutí žádosti o azyl v případě porušení zákona zavedl.

Poslanec k tomu uvedl: „Migranty, kteří nerespektují naše pravidla a zákony, bychom nejenom že neměli přijímat, my je ani přijímat nesmíme. Tím si jenom zaděláváme na to, že v České republice budou stejně jako ve Francii nebo ve Švédsku vznikat ghetta, kde neplatí zákony státu, ale zákony místní islámské komunity.“

Zákon teď projedná Bezpečnostní výbor Sněmovny, který k němu přijme stanovisko. Závěrečné schvalování zákona by mělo proběhnout za 14 dní. Tam také poslanci hlasováním rozhodnou, jestli tento návrh poslance Lanka projde. 

Tagy článku