Žádný symbol kříže po oslavách gólu, požaduje saúdský klerik. Sklidil jen posměch

Žádný symbol kříže po oslavách gólu, požaduje saúdský klerik. Sklidil jen posměch
Popisek: imám
18 / 05 / 2017, 18:00

Saúdský radikální imám Muhamad Alarefe požaduje po fotbalové organizaci FIFA, aby bylo zakázáno fotbalistům po oslavě gólu dělat symboly kříže.

Alarefe, který je představitelem ,,tvrdé náboženské linie", napsal na svůj twitterový účet, že mu vadí, že fotbalisté po oslavě gólu či vítězství dělají symbol kříže. ,,Viděl jsem video atletů a fotbalistů a když vyhrají, dělají symboly kříže na své hrudi. Moje otázka je, zda FIFA a její pravidla mohou toto zakázat," tweetoval radikální imám.

Podle očekávání však sklidil kritiku a zejména posměšné reakce samotných fotbalistů, fanoušků i ostatních. Kritické reakce na imámovu hlavu především zdůrazňují, že i muslimští fotbalisté slaví vstřelení gólu či vítězství po svém. ,,I muslimští fotbalisté přece slaví vlastním způsobem. FIFA nás všechny spojuje," napsal jeden uživatel na svém Twitteru.

související: Policejní razie v mešitě ve Švýcarsku. Místní imám podněcoval k násilí a verboval džihádisty

Další uživatel pak poukázal na fakt, že sport je v této oblasti ,,sjednotitelem" a Alarefe nemá být tím, kdo tuto jednotu nabourává. Jiní uživatelé sociálních sítí pak naráží na to, že ve výrocích radikálního saúdského klerika je skryté extremistické pozadí. ,,Islámský stát také zakazuje symbol kříže. Když se Bagdádí ( vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí) stane prezidentem FIFA, možná si svůj názor rozmyslím," tweetoval ironicky jeden z uživatelů.

Problematika náboženských symbolů ve fotbale je tento rok ožehavým tématem. Slavný klub Real Madrid souhlasil s tím, že odstraní kříž ze svého znaku pro účely další marketingové expanze v asijských a muslimských zemí. Kříž je totiž v těchto zemích považován za křesťanský symbol.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace