Zadržený terorista je i ve vězení ,,idolem"

Zadržený terorista je i ve vězení ,,idolem&quote;
Autor fotografie: Francouzská televizní stanice BFM TV|Popisek: Salah Abdeslam
15 / 01 / 2017, 13:00

Salah Abdeslam, který se podílel na teroristických útocích v Paříži v listopadu 2015, a jenž se momentálně nachází ve francouzském vězení, dostává obdivné dopisy.

V nich je terorista nazýván ,,idolem" či hvězdou". Abdeslam již dříve řekl, že se nestydí za to, kým je a nyní prý podle francouzského listu Libération udržuje milostnou korespondenci s jednou ženou.

Libération přinesl svým čtenářům úryvky z dopisů, které si oba vyměňovaly.

,,Zaprvé, nemám strach, že se všechno zhroutí a nestydím se za to, co jsem, a pak: co může být horšího říct, než to, co už bylo řečeno." píše ženě Abdeslam v jednom z dopisů. ,,Od té doby, co jsi ke mně upřímná, budu já také. Když se tě zeptám, jaké jsou tvé úmysly, pak je na mně, abych se ujistil, že mě nemáš ráda jako vzor či hvězdu, protože tento druh dopisů dostávám. Já je neschvaluji, protože jediná osoba, který si zaslouží být uctívána, je Alláh.

Abdeslam podle Libération dostává více obdivných dopisů, odpověděl však zatím pouze na tento.

Abdeslam byl v dubnu minulého roku převezen z Belgie do Francie a je obžalován z toho, že se měl podílet na teroristických útocích v Paříži předminulý rok. Při něm zahynulo 130 lidí.

 

psali jsme:

Salah Abdeslam odmítá za každou cenu vydání do Francie

Pod svícnem je tma: Nejhledanější terorista Evropy se skrýval v muslimské čtvrti Bruselu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.