Záhadná smrt herečky Brittany Murphyové: Zabila ji její matka, která krátce poté odpravila i její manžela?

Záhadná smrt herečky Brittany Murphyové: Zabila ji její matka, která krátce poté odpravila i její manžela?
Popisek: Brittany Murphyová
06 / 03 / 2018, 18:00

Smrt herečky Brittany Murphyové (1977 – 2009), známé například z filmu Sin City, provázejí tajemné okolnosti. Dne 20. prosince 2009 zkolabovala v koupelně svého domu v Hollywoodu. Našla jí její matka Sharon Murphyová.

Úmrtní list uváděl v kolonce příčina smrti „odloženo“ ale nakonec patolog prohlásil za příčinu smrti zápal plic (infekce) v kombinaci s  předávkování léky. Byla pohřbena na štědrý den roku 2009, tedy pouhé čtyři dny po smrti. Vzhledem k  nejasnostem kolem její smrti by to mohlo působit jako překotný pohřeb.

O pět měsíců později dne 23.  května 2010 byl nalezen svou matkou ve stejném hollywoodském domě, ve kterém zemřela Murphyová, její manžel (vdovec), scénárista Simon Monjack (nar. 1970).

psali jsme: Strašlivá smrt krásné Dorothy Stratten: Znásilnil ji přivázanou k posteli a prostřelil obličej brokovnicí

Za příčinu smrti byla udána akutní zápal plic (infekce) a  předávkování léky. Monjak tedy zemřel tedy stejným způsobem jako krátce předtím jeho žena. Jeho mrtvé tělo našla jeho tchyně Sharon Murphyová.

Byl pohřben vedle ní na hřbitově v Hollywood Hills sousedícím s  Los Angeles.

Několik let před smrtí začala herečka dramaticky hubnout, což bylo bulvárem připisováno jejímu údajnému užívání kokainu. Murphyová to popírala, což mohlo souviset i s  tím, že v té době podepsala kontrakt na propagaci džín Jordache. V jejím těle však po smrti kokain nalezen nebyl.

psali jsme: Sexbomba Jayne: Milovnici divokých večírků utrhl přívěs hlavu, když vjel její řidič pod přívěs traktoru

Pohřbem manželů však případ neskončil. Matka herečky Sharon Murphyová byla přesvědčena, že něco není v  pořádku s  domem, kde její dcera a zeť zemřeli. Dala případ k soudu, bylo provedeno šetření na plísně, ale nic se nenašlo.

Manžel mrtvé herečky Brittany Murphyové

Manžel mrtvé herečky Simon Monjack a její matka Sharon

Nový impuls dal případu otec herečky (rozvedený s  její matkou), který byl přesvědčen, že jeho bývalá žena jeho dceru otrávila. Nechal udělat nezávislý rozbor vlasů Brittany Murphyové. A vida: Bylo nalezeno velké množství jedovatého antimonu a baria.

Vyšetřování nikam nevedlo a nebylo jasné, proč by hereččina matka zabíjela také svého zetě. Možný motivem mohly být neshody při vedení nadace, kterou společně založili po smrti Brittany.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku