Zahalovat se nebudu! Vzkázala Le Penová a zrušila v Libanonu schůzku s muftím

Zahalovat se nebudu! Vzkázala Le Penová a zrušila v Libanonu schůzku s muftím
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
21 / 02 / 2017, 12:00

Kandidátka na francouzského prezidenta Marine Le Penová, která dnes končí návštěvu Libanonu, zrušila schůzku s tamním velkým muftím.

Odmítla si totiž na setkání s duchovním vůdcem libanonských sunnitských muslimů zakrýt hlavu. Informovala o tom dnes agentura AFP.

,,Vyřiďte Velkému muftímu můj respekt, ale zahalovat se nebudu," řekla Le Penová novinářům. Francouzská politička setkání odmítla poté, co na schůzku dnes ráno dorazila a měla si dát na hlavu závoj nabídnutý tamními úředníky, což odmítla. Podle tiskového oddělení muftího byla Le Penová předem informována o požadavcích protokolu na takovou schůzku.

Agentura AFP v této souvislosti připomněla, že Le Penová se s nezahalenou hlavou setkala s jiným duchovním muslimským vůdcem, a to v květnu 2015 v Egyptě s imámem káhirské mešity Al-Azhar šajchem Muhammadem Ahmadem Tájibem.

Le Penová je na návštěvě Libanonu od neděle. V pondělí se setkala mimo jiné s libanonským prezidentem Michelem Aúnem, s nímž podle televize Al-Arabíja hovořila asi třicet minut. Tématem jednání byla i uprchlická krize v souvislosti s válkou v Sýrii, odkud kvůli bojům do Libanonu utekl více než milion lidí.

Šéfka strany, která zastává kritický postoj vůči migrantům v Evropě, vyzvala v neděli mezinárodní společenství ke zvýšení humanitární pomoci pro uprchlíky v Libanonu, aby běženci zůstali tam a neodcházeli do Evropy.

Schůzka Le Penové s libanonským prezidentem je podle televize Al-Arabíja její první schůzkou s hlavou zahraničního státu od té doby, co v roce 2011 nastoupila do čela krajně pravicové Národní fronty (NF). Například spolková kancléřka Angela Merkelová, jejíž vstřícnou politiku vůči migrantům Le Penová kritizuje, se s ní setkat odmítla, uvedla Al-Arabíja.

Libanon navštívil minulý měsíc i rival Le Penové ve volbách prezidenta Emmanuel Macron, který se rovněž setkal s tamním prezidentem.

Poslední průzkumy veřejného mínění předpovídají Le Penové vítězství v prvním kole francouzských prezidentských voleb, které se uskuteční 23. dubna. Ve druhém kole by ale podle průzkumů měla prohrát.

 

psali jsme:

Politická korektnost znovu vyhrála: Švédská ženská vládní delegace si v Íránu poslušně nasadila hidžáby

Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.