Zahraniční a bezpečnostní výbor označily současný ruský režim za teroristický

Zahraniční a bezpečnostní výbor označily současný ruský režim za teroristický
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
03 / 11 / 2022, 16:00

Dnešní jednání Výboru pro bezpečnost přijalo usnesení, v němž je Rusko označeno jako teroristický stát. Členové výboru za ANO a SPD se zdrželi. Se stejným usnesením dnes přišel zahraniční výbor.

Dnešní zasedání sněmovního výboru pro bezpečnost přijalo usnesení, v němž se konstatuje, že výbor považuje současný ruský režim za teroristický vzhledem k útokům, které okupanti vedou na na civilní ukrajinskou infrastrukturu a další neuralgické body. Hlasování se zdrželi zástupci ANO a SPD.

Dále přijal Výbor pro bezpečnost v rámci usnesení bod, že akce ruských vojáků a dalších ozbrojených skupin vytvořených s podporou ruských orgánů na Ukrajině naplňují znaky válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Jak vyplývá z tohoto bodu, odpovědné osoby musejí být za tyto zločiny potrestány. Současně usnesení vyzývá vládu, aby i nadále pokračovala v materiální a další podpoře Ukrajiny.

Identické usnesení přijal dnes i zahraniční výbor. Stejně jako Výbor pro bezpečnost odsoudil útoky na kritickou infrastrukturu a civilní obyvatelstvo. Zahraniční výbor rovněž neuznává připojení 4 okupovaných oblastí na východě Ukrajiny, kde proběhla zinscenovaná referenda.

V druhém bodě usnesení se píše: ,,Zejména rozsáhlé útoky na civilní obyvatelstvo, civilní objekty a klíčovou infrastrukturu, které jsou zjevnou snahou o dosažení politických cílů prostřednictvím zastrašení civilní populace a odpovídají teroristickým metodám." Ve čtvrtém bodě bylo pak přijato: ,,Zahraniční výbor označuje v souladu s rezolucí Parlamentního shromáždění Rady Evropy současný ruský režim za teroristický."

Zdroj: Usnesení bezpečnostního a zahraničního výboru

Tagy článku