Zájem o bezklíčové a bezdotykové otvírání dveří v zaměstnání po epidemii koronaviru výrazně vzrostl

Zájem o bezklíčové a bezdotykové otvírání dveří v zaměstnání po epidemii koronaviru výrazně vzrostl
25 / 09 / 2020, 08:30

Jedním z důsledků koronavirové pandemie je daleko větší zájem Čechů o způsob, jak ve svém zaměstnání otevírají dveře. Zatímco ještě v loňském roce považovalo použití karet a čipů za nejlepší způsob otevírání dveří v práci 49 % Čechů, letošní letní průzkum agentury IPSOS zjistil nárůst zájmu o otevírání dveří kartou nebo čipem na 67 % dotazovaných.

Z průzkumu provedeného pro společnost ASSA ABLOY dále vyplývá, že podobně jako meziročně poklesla oblíbenost otevírání dveří v práci klíčem (z 25 % na 19 %), nechtějí Češi v práci odemykat dveře zadáváním PIN kódu na klávesnici (pokles z 10 % na 4 %), ani sejmutím otisku prstu (pokles z 16 % na 10 %). Rostoucí popularita moderních bezklíčových způsobů otevírání dveří velmi pravděpodobně souvisí s letošní pandemií koronaviru a obavami o zdraví mezi lidmi, kteří nemohou dlouhodobě pracovat z domu, ale musejí docházet do kanceláří.

graf

„Bezklíčový přístup je vzhledem k aktuální hygienické situaci velmi zajímavý. Lidé, kteří již kartou, čipem nebo dokonce mobilem odemykají vědí, že jde o velmi rychlý a pohodlný způsob otevírání dveří,“ říká Martin Mundl, expert společnosti ASSA ABLOY Opening Solutions CZ, a dodává: „Pro zvýšení hygieny nabízíme také kliky ABLOY ACTIVE, které díky povrchu s obsahem stříbra ničí na svém povrchu bakterie.“

Průzkum agentury IPSOS dále ukázal, že lidé, kteří v práci již používají pro otevírání dveří karty nebo čipy, považují tyto způsoby odemykání za zdaleka nejlepší a nechtěli by se již ke klíčům vracet. Oproti tomu jen 28 % lidí, kteří dnes používají v práci klíče, je považují ze nejlepší způsob odemykání. Současní uživatelé klíčů by raději odemykali s použitím čipu (36 %) a téměř stejný zájem jako o klíče mají také o přístupové karty (26 %).

graf2

Komfortní otevírání se systémem Incedo

Pro bezpečné a komfortní otevírání dveří v kancelářských budovách i dalších komerčních objektech vyvinula společnost ASSA ABLOY řešení Incedo, tvořené moderním ekosystémem hardwaru a softwaru. V systému Incedo lze dveře otevírat bezklíčově kartou, čipem nebo mobilem. Kromě samotného ovládání dveří zahrnuje i možnost kontroly a řízení přístupu v rámci celé budovy v reálném čase. Inteligentní ovládací software zahrnuje řešení vhodná pro různé obory podnikání (kanceláře, hotely, zdravotnictví a mnoho dalších), stejně jako možnost napojení na další podnikové systémy.

gradf3

„Incedo je vysoce univerzální řešení bezklíčového přístupu, se snadnou instalací i správou prostřednictvím inteligentního softwaru. Mezi jeho největší výhody patří především optimalizace pro použití v různých sektorech a prostorách všech velikostí, stejně jako možnosti integrace se stávajícími podnikovými systémy,“ dodává Kamil Štětina ze společnosti ADI Global, výhradního dodavatele systému Incedo.

Průzkum zpracovala agentura IPSOS pro společnost ASSA ABLOY v červenci 2020 na vzorku 550 lidí pracujících v českých kancelářích.

 

O společnosti ASSA ABLOY

ASSA ABLOY je přední světový výrobce a dodavatel dveřních systémů. Klade důraz na bezpečí zákazníků a snadné ovládání výrobků. Ve společnosti ASSA ABLOY pracuje více než 48 500 zaměstnanců a roční obrat dosahuje 8,2 miliardy eur.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace