Zakažte burky na pracovištích, požaduje rakouský vládní konzultant pro integraci

Zakažte burky na pracovištích, požaduje rakouský vládní konzultant pro integraci
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: burka
10 / 01 / 2017, 14:00

Heinz Fassman, rakouský vládní konzultant a poradce pro integraci, volá po zákazu burek pracovištích.

Podle jeho názoru nemá stát propagovat žádné náboženství, ale stát ,,nad nimi" a být v tomto směru přísně neutrální.

Čtěte také: Bulharsko schválilo zákaz nošení burek na veřejnosti. Evropané je odmítají, muslimové protestují

Fassmann říká, že nošením burek v místě pracoviště se náboženství propaguje, a tím je islám. Podle Fassmanna by neměly být burky povoleny zejména na pracovních pozicích ve státní správě či veřejných službách.

,,Pokud byste se mě zeptali, jestli by učitelky na veřejných školách měli nosit muslimský šátek, jasně bych vám odpověděl, že ne," řekl Fassmann německému listu Die Presse.

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz se snaží od léta 2016 prosadit v zemi zákaz nošení burek na pracovištích. Jeho snaha je však zatím neúspěšná. 

 

psali jsme:

Německo přitvrzuje: Vláda připravuje zákaz nikábu a burek pro státní úřednice

 

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace