Zakladatel Google chce postavit největší vzducholoď na světě

Zakladatel Google chce postavit největší vzducholoď na světě
Popisek: vzducholoď
02 / 06 / 2017, 16:00

Jeden ze zakladatelů společnosti Google Sergey Brin má smělý plán - chce postavit největší vzducholoď na světě.

Jeden ze zakladatelů společnosti Google Sergey Brin má smělý plán - chce postavit největší vzducholoď na světě. Plavidlo, které by mělo připomínat doutníkový tvar vzducholodě, by mělo být podle Brinových plánů 200 metrů dlouhé a stát mezi 100  - 150 miliony dolarů. Brinův plán se zrodil zhruba před třemi roky. Plavidlo si bere inspiraci z americké vzducholodě USS Macon, která létala ve třicátých letech, ale ztroskotala, stejně jako její sesterská vzducholoď USS Akron.

Brin počítá s tím, že jeho vzdušné plavidlo by bylo určeno pro humanitární účely a dodávalo potřebné zásoby především do odlehlých oblastí. Zároveň by ale mělo plnit funkci luxusní ,,vzdušné jachty" pro movitější rodiny. Vzducholoď má být vybavena planovými vaky a bude moci přistát téměř na všech terénech.

Podle serveru Daily Mail už Brin vybudoval dva obří hangáry v Silicon Valley. V jednom z nich má být již rozestavěné plavidlo. Brinův spolupracovník na tomto velkoplepém projektu Igor Pasternak, který je i designerem vzdušných plavidel, řekl pro deník The Guardian, že Brin je ve svých plánech velmi inovativní a svůj záměr myslí zcela vážně.

Sám Brin se nechce zatím ke svému projektu veřejně vyjadřovat a vše je drženo ,,pod pokličkou". 

 

psali jsme:

Zeppelin - nacistický vlak s vrtuľou

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.