Žalobu proti kontroverzní zbraňové směrnici zamítl Soudní dvůr EU

Žalobu proti kontroverzní zbraňové směrnici zamítl Soudní dvůr EU
03 / 12 / 2019, 11:00


Soudní dvůr Evropské unie dnes zamítl českou žalobu na spornou směrnici, která omezuje legální držení zbraní.

Česká žaloba proti zbraňové směrnici byla nakonec neúspěšná. Soudní dvůr Evropské unie ji dnes zamítl. Směrnice není podle soudu diskriminační normou a rovněž neporušuje unijní zásady, proto jsou i námitky proti směrnici ze strany ČR neopodstatněné a podle verdiktu soudu unijní orgány nezasáhly do práv vlastníků zbraní.

Verdikt soudu tak navazuje na doporučení generální advokátky Soudní dvora EU Eleanor Sharpstonové z letošního dubna, jež navrhovala soudu před před více než půlrokem, aby českou žalobu zamítl v plném rozsahu.

Kontroverzní zbraňová směrnice byla schválena europarlamentem v roce 2017 a ČR se postavila proti jejímu přijetí s tím, že zasahuje neoprávněně do práv držitelů zbraní, kteří je nabyli legálně.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace