Záložníky podpořila poslankyně Jana Černochová

Záložníky podpořila poslankyně Jana Černochová
Autor fotografie: praporčík Michal Hubálek, tiskový mluvčí Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj|Popisek: Součástí výcviku byl i výcvik s vrtulníky Mi-17
17 / 04 / 2016, 16:15

Výcvik aktivních záloh navštívila na pozvání příslušníků jednotky poslankyně a členka sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová, která má významný podíl na novelizaci branné legislativy zejména v oblasti aktivní zálohy.

Pro pěší rotu aktivní zálohy Středočeského kraje 15. dubna skončilo vojenské cvičení Hradba 2016. Sto mužů a šest žen na Libavé cvičilo od 7. dubna. Jednalo se přitom o největší zapojení těchto vojáků nejen v historii roty, ale AZ celkově. Zdroj: acr.army.cz

Hradba 2016 - největší cvičení Aktivních záloh. Mezi scénáře patří i teroristický útok nebo migrační krize

Záložníci se zdokonalovali zejména v činnostech ochrany objektů důležitých pro obranu státu a obrany státní hranice. Při výcviku využívali moderní techniku a mnozí z nich si nacvičili i přelety vrtulníkem Mi-17.

V proslovu k nastoupeným vojákům poděkovala poslankyně Jana Černochová za jejich odhodlání, které projevují nejen na tomto cvičení. „Vím, že to nebude jednoduchá cesta, ale udělám vše pro to, abych byla jednou z vás. Budu se ucházet o zařazení do aktivní zálohy a ráda bych nastoupila do vaší jednotky.“

Velitel pěší roty podplukovník Robert Speychal na slavnostním nástupu předal Janě Černochové čestný dar v podobě rotního bojového nože s pořadovým číslem 004, jako poděkování za její práci pro všechny vojáky aktivní zálohy.

Poslankyně Jana Černochová přebírá dar od velitele roty podplukovník Roberta Speychala

Poslankyně Jana Černochová: „Mám zájem na tom, aby byla ČR silnější a připravenější na bouři, která může přijít.“

Během cvičení uspořádalo Krajské vojenské velitelství Praha mediální den s možností nahlédnout do vojenského života. Podívat se přijel i válečný veterán desátník Lukáš Hirka, který byl zraněn při plnění bojového úkolu v roce 2012 v Afghánistánu.

Desátník Lukáš Hirka s vojáky pěší roty Středočeského kraje

V doprovodu svého otce si prohlédl některé bojové činnosti, které jsou mu velmi blízké a zejména vojenský prostor, kde jako vojenský profesionál prožil při přípravě mnoho náročných chvil. Přesto bylo v jeho očích vidět nadšení a radost, že může být svědkem něčeho, čehož byl léta součástí. „Velmi si vážím možnosti se sem vrátit a zavzpomínat na doby svého výcviku. Obdivuji nadšení záložníků Středočeského kraje, na každém je vidět odhodlání něco nového se v bojových zkušenostech naučit a zdokonalit se,“ uvedl Hirka.

Záložáci projevují vlastenectví v praxi a ne na sociálních sítích

Mediálního dne se zúčastnili mimo jiné i náměstci hejtmana Středočeského kraje Karel Horčička a Milan Němec, kteří se seznámili s možnostmi nasazení jednotky. Kontakt s armádou vnímají jako velmi přínosný zejména při součinnosti všech složek Integrovaného záchranného systému.

Autor, foto: praporčík Michal Hubálek, tiskový mluvčí Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace