Zaměstnanci švédské firmy se nechali dobrovolně očipovat

Zaměstnanci švédské firmy se nechali dobrovolně očipovat
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
06 / 02 / 2015, 15:30

6.2.2015 / Nebudou potřebovat vstupní karty do budovy, piny do kopírek ani zabezpečovací kódy do jednotlivých sektorů v budově. Budeme postupně povinně označeni všichni?
Zdroj: lidovky.cz, BBC NEWS, theblaze.com, The Independent

Informaci zveřejnil letos 29. ledna server BBC News. Nová hi-tech kancelářská budova švédské developerské firmy AMF Properties, se snaží zajistit větší bezpečnost a pohodlí svých nájemníků.

Nabídla jejich zaměstnancům dobrovolné zavedení mikročipu pod kůži s vysílačkou RFID (radiofrekvenční identifikace). Čip o velikosti zrnka rýže se zavádí pod kůži a nastřelení čipu není ani bolestivé, asi jako injekce.

Zaměstnanci se budou moci bez problémů pohybovat po budově, budou moci ovládat kopírky a další zařízení, k nimž doposud potřebovali přístupové piny. Současně budou moci čipem platit v místní kavárně. 

Bezpečnostní manažer budovy Hannes Sjoblad uvedl, že celá budova a její provoz je řízen počítačem se softwarem od Microsoftu (o technologii pod názvem Internet věcí jsme psali v článku "Internet končí...zapomeňte na něj". Pro BBC uvedl, že „Chceme pochopit technologii čipování dřív, než velké korporace a vlády přijdou s tím, že se mají všichni nechat očipovat, třeba daňový úřad, Google nebo Facebook."

Celá technologie je na tomto videu:


Televizní stanice NBC již v roce 2010 ve svém příspěvku uvedla, že všichni Američané budou mít implantovaný čip do roku 2017, podívejte se na video:


Psali jsme také:

Útoky přes routery vyřeší Turris. Získejte absolutní ochranu sítě za 1 Kč

CSIRT: počítačové útoky v roce 2014

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Česká spořitelna varuje před novým virem

Šest let pod dohledem špionážního viru!

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.