Zaměstnavatelé mohou zakazovat islámské šátky, rozhodl Evropský soudní dvůr

Zaměstnavatelé mohou zakazovat islámské šátky, rozhodl Evropský soudní dvůr
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: hidžáb
14 / 03 / 2017, 11:30

Zaměstnavatelé v Evropské unii mohou zakazovat svým pracovníkům nosit viditelné náboženské symboly, tedy i islámské šátky.

Rozhodl o tom podle zahraničních tiskových agentur Evropský soudní dvůr. Posuzoval případ, který se týkal dvou muslimek z Belgie a jedné z Francie, které byly kvůli šátku propuštěny.

Čtěte také: Politická korektnost znovu vyhrála: Švédská ženská vládní delegace si v Íránu poslušně nasadila hidžáby

,,Vnitřní podnikové nařízení, které zakazuje viditelné nošení jakéhokoli politického, filozofického či náboženského znaku, není přímou diskriminací," uvedl soud EU.

Jedná se o první podobné rozhodnutí unijní justice. Stalo se tak krátce před parlamentními volbami v Nizozemsku, ve kterých podle Reuters muslimská imigrace hraje klíčovou roli.

 

psali jsme:

Soud projedná žalobu studentky, které škola zakázala nosit hidžáb

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.