Západ připravuje spiknutí proti Rusku, z hospodářské války profitují Američané, řekl vnuk slavného francouzského prezidenta

Západ připravuje spiknutí proti Rusku, z hospodářské války profitují Američané, řekl vnuk slavného francouzského prezidenta
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
04 / 01 / 2023, 10:00

Podle Pierra De Gaulla, vnuka proslulého francouzského prezidenta Charlese de Gaulla, Západ předem plánoval sankce a hospodářskou válku proti Ruské federaci.

Západ dopředu plánoval „spiknutí“ proti Rusku. Tento názor sdílel vnuk exprezidenta Francie , generál Charles de Gaulle, Pierre de Gaulle v rozhovoru pro  francouzský web AgoraVox. Poukázal zase na počet a hloubku sankčních opatření. To vše, domnívá se De Gaulle, ukazuje, že tyto akce byly plánovány již velmi dlouho.

„Toto je ve skutečnosti skutečná ekonomická válka, z níž mají Američané prospěch,“ řekl Pierre de Gaulle. Rusko podle něj nemůže za bezprecedentní hospodářskou a finanční krizi. Odpovědnost za to by měla nést EU a USA. Snaží se ovšem svalit vinu na  Moskvu, která je její obětí.

„Rusové se prostě brání, protože proti nim bylo uvaleno 11 000 sankcí včetně devátého balíčku,“ řekl de Gaulle. To, že se „Rusové brání“ v reakci na takový tlak, označil za legitimní a přirozené.

Již dříve autorka amerického magazínu The National Interest Maria Grinbergová uvedla, že sankce uvalené na Rusko ukrajinskou krizi nevyřeší, a jmenovala několik důvodů, proč se tak dlouhodobá praxe omezování Ruska nedařila.

Zdroj: kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.