Západ prohrává válku s islámským státem

Západ prohrává válku s islámským státem
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Západ prohrává válku s islámským státem
15 / 01 / 2015, 16:45

15.1.2015 / I přes neustálé letecké útoky na pozice islámistů už ISIS kontroluje třetinu rozlohy Sýrie. A má převahu nad stále větším územím.
Zdroj: Daily Beast

Server Daily Beast uvedl, že dokonce i američtí vojenští představitelé neoficiálně přiznali, že ISIS získal další území v západní Sýrii. Islámský stát ovládá převážnou část území kolem turecké hranice.

A právě přes Turecko směřují do západní Sýrie občané z Evropy, kteří chtějí bojovat po boku ISIS. ("Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci")

Koalice pro demokratickou Sýrii (CDS), což je syrsko - americká opozice, získala údaje o změnách na celém území, a zveřejnila aktuální mapu, ze které je zřejmé, že od srpna loňského roku ISIS zdvojnásobil území, kde má svojí převahu. Současně se podstatně zvýšil počet obyvatel, kteří jsou pod nadvládou islámského státu. A to bez ohledu na fakt, že američané provedli téměř 800 leteckých útoků, které stály jejich daňové poplatníky přes miliardu dolarů. 

O životě pod vládou islamistů jsme psali v našich článcích "Pohled do života islamistů v Sýrii. Ozbrojené střety mezi Kurdy a muslimy v Německu" nebo "Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem"

Naplňuje se to, o čem jsme psali v článku "Islámský stát mohou porazit pouze vlastní lidé, obyvatelé států, které se islamisté snaží ovládnout".

Francouzský prezident zvažuje poslat do východního Středomoří letadlovou loď Charles de Gaulle, která kotví v Toulonu. Paříž se však dosud zapojuje pouze do náletů v Iráku, ne v Sýrii. (zdroj: Aktualne.cz)

Psali jsme také:

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů

Evropa znásilněná islámem

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

Máme extremismus pod kontrolou?

 

 

Tagy článku