Západ stupňuje kvůli uprchlické krizi nátlak na východoevropské státy. Jste sobci!

Západ stupňuje kvůli uprchlické krizi nátlak na východoevropské státy. Jste sobci!
Popisek: Ilustrační foto
04 / 11 / 2015, 10:45

Evropská unie se rozpadá, politici se odcizili svým voličům. Vlastenectví a národní hrdost je úmyslně zaměňováno za nacionalismus, rasismus a xenofobii.

Německo se zhroutilo

Prestižní deník The Washington Times zveřejnil 28. října článek amerického historika Victora Davise Hansona z politického thing-tanku Hoove. Článek, ze kterého citujeme, převzal jako první server zahranicni.eurozpravy.cz:

Za posledních šest měsíců se Německo obecně a Merkelová konkrétně, zhroutily. Katastrofální rozhodnutí Merkelové o otevření německých hranic – a spolu s nimi i hranic Evropy – se ukazuje jako sobecké a sebevražedné," myslí si Hanson.

„Hordy migrantů se řítí do Evropy. Naivita Merkelové nemůže být považována za projev humanity vhledem k tomu, že z Blízkého východu přicházejí převážně mladí svobodní muži. Většina z nich nehledá politické útočiště, ale chtějí oportunisticky využít štědrost evropských sociálních systémů. Kromě výdajů, náboženského a sociálního napětí, které vyvolává fakt, že v Evropě budou žít tisíce mladých nezaměstnaných muslimů, je v německém přístupu k migraci i hodně pokrytectví." (Celý text v češtině na serveru zahranicni.eurozpravy.cz)

EU se rozpadá, Itálie navrhuje založení VIP klubu

Tvrdé jádro EU, především Německo, Švédsko, Francie, Itálie a další západoevropské země se nemohou vyrovnat s uprchlickou krizí, kdy do jejich zemí míří statisíce migrantů (v příštím roce možná až miliony). Uprchlíci však nechtějí do východní Evropy, jejich cílem jsou "multikulturní země". A tak se tyto země potýkají s obrovským nárůstem žadatelů o azyl i se stále sílícím odporem vlastních občanů proti přijímání dalších uprchlíků. Podle západoevropských politiků mohou za tuto situaci "nezodpovědné a sobecké" vlády ve východní Evropě.  

Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni zaslal už v září vedení pěti zakladatelských zemí EU dopis s návrhem aby Německo, Francie, Belgie, Holandsko a Lucembursko založily společný separátní „klub“. „Vyrůstal jsem s představou dvourychlostní Evropy, avšak dnes nastala zřejmě chvíle postavit Evropu v podobě dvou protínajících se kruhů. V místě průsečíku může existovat společná měna a společné podmínky integrace podle různých parametrů, včetně vojenského", píše ministr. Text byl uveřejněn na webu italského ministerstva zahraničí. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Západoevropské země si neví s uprchlickou krizí rady

Tyto "multikuturní" země se ale současně potýkají se zločinností přistěhovalců, s jejich nezaměstnaností, s jejich neochotou se integrovat do společnosti. S tím souvisí i obrovské finanční náklady, které stojí nejen ubytování uprchlíků, ale i následná zdravotní a sociální péče, enormně rostou náklady státu na vlastní "provoz" všech úřadů a jeho zaměstnanců. Musí se přijímat další a další úředníci, policisté, i zdravotnický personál, atd. 

Asociace německých měst dnes uvedla, že pokud nedojde k razantnímu omezení počtu uprchlíků směřujících do Německa, bude potřeba až 16 miliard eur (434 miliard korun - což je 1/4 letošních rozpočtových příjmů ČR) , aby se jednotlivá města dokázala o přidělené migranty postarat. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Švédský premiér Stefan Löfven (mimochodem ze sociálnědemokratické strany) uvedl pro deník Financial Times (na rozhovor upozornil server iDnes.cz) na adresu středo a východoevropských států (a neopomněl přímo zmínit i Českou republiku):

„Chápu, když řeknete, že tahle krize je problém. Ale abyste řekli: ‚Není to můj problém, nemůžeme přijmout muslimy‘, ne, to není podle mě součást našich evropských hodnot a tomuhle přístupu zkrátka nerozumím,“

"Evropská unie musí řešit tuto krizi jednotně, jako celek. Jedna, dvě nebo tři země si nemohou dovolit toto řešit na vlastní pěst," řekl Lofven, který je v čele menšinové koaliční vlády. Současně obvinil "pravicovou a populistickou" stranu Švédští demokraté, která se stává nejsilnější stranou v zemi, že se "snaží využít uprchlickou krizi a vyvolat sociální nepokoje pro svoje politické body." Premiér uvedl:  "Švédští demokraté necítí odpovědnost za naší společnost. V jejich zájmu jsou protiimigrační postoje a snaží se vyvolat chaos a nepořádek." 

Výrokům švédského předsedy vlády předcházelo vyjádření ministryně zahraničí Margot Wallström, která uvedla, že země čelí neuvěřitelnému náporu uprchlíků: „Nejsem sama, kdo si myslí, že při přílivu 190 tisíc lidí každý rok není možné udržovat současný systém země. V dlouhodobém horizontu se systém, jak ho známe, zhroutí. Nejhorší na tom je, že jsem v poslední době slyšela vyjádření ze stran ostatních států, která mě velmi znepokojila.“

Průzkumy sice ukazují, že většina Švédů uprchlíky ve své vlasti ráda přivítá, realita je však na mnoha místech jiná. Zejména v menších městech a vesničkách, za kterými vyrůstají oficiální uprchlické tábory i provizorní osady, se lidé začínají bouřit. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.