Zaplatí Německo Namibii 30 miliard dolarů za genocidu afrických kmenů?

Zaplatí Německo Namibii 30 miliard dolarů za genocidu afrických kmenů?
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: namibijská vlajka
26 / 03 / 2017, 16:00

Africká Namibie se chystá žalovat Německo za to, že mělo zmasakrovat na počátku 20. století desetitisíce jejích domorodců.

Namibie se rozhodla zažalovat v USA Německo za masakry, jichž se mělo dopustit na počátku 20. století na afrických kmenech. Namibie bude požadovat astronomickou částku 30 miliard dolarů, které africká země vyčíslila jako odškodné.

Podle Namibie se Německo v tomto období dopouštělo kromě vražd i znásilňování, zotročování či odcizování půdy domorodému obyvatelstvu. Zvlášť postižení měli být v tomto směru dva kmeny - Herero a Nama. Ty měli být po desetitisících systematicky vražděni Němci v letech 1904 - 1908.  Vojáci císařského Německa povraždili podle deníku The Australian až 75 000 domorodců, což zahrnuje i četná povstání proti okupantům.

Kmeny Herero a Nama, které měly být genocidou postiženi, podali v lednu tohoto roku žalobu za ,,nevyčíslitelné škody", které jim měly být Německem způsobeny. K této žalobě se v lednu namibijská vláda nepřipojila. To chce udělat až nyní.

Kmeny Herero a Nama trvají na tom, aby byly účastny celého procesu mezi Německem a Namibií. Německo a Namibie každopádně již dva roky diskutují o společné deklaraci, která by zmíněné masakry odsoudila.

To, zda skutečně dostane Namibie finanční náhradu v této astronomické výši, je však krajně nejisté.

 

Zdroj: australian.com.au

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace