"Zaplaťte nebo vás deportujeme!" - soukromá ochranka vydírala uprchlíky

&quote;Zaplaťte nebo vás deportujeme!&quote; - soukromá ochranka vydírala uprchlíky
Popisek: Ilustrační foto
22 / 04 / 2016, 10:45

Pracovníci soukromé bezpečnostní agentury v německém uprchlickém zařízení jsou podezřelí z vydírání žadatelů o azyl.

Německá policie v Mnichově potvrdila, že prošetřuje tři pracovníky ochranky, kteří jsou podezřelí z toho, že uprchlíkům vyhrožovali deportací a požadovali na nich úplatky. K činu mělo docházet v uprchlickém zařízení spolkové vlády v Mnichově, které střeží nejmenovaná bezpečnostní agentura. Zdroj: telegraph.co.uk

Sekuriťáci údajně zneužili kontroverzní německý zákon, který ukládá žadatelům o azyl vydat svoji hotovost nad stanovený limit 750 eur. Pokud mají uprchlíci více peněz, jsou povinni je předat německým orgánům, a jsou z nich hrazeny náklady na jejich ubytování a stravu. 

Ochranka prý "přivírala oči" nad větší finanční hotovostí, kterou měli uprchlíci u sebe a sekuriťáci za to od nich měli chtít "podíl". Těm uprchlíkům, kteří jim odmítli zaplatit, vyhrožovali, že je nechají z Německa vyhostit. Sekuriťáci jsou podezřelí i z toho, že odstraňovali záznamy o některých žadatelích o azyl, aby se na úplatky nepřišlo.

"Je to katastrofa, když první zkušeností uprchlíků v Německu je vydírání," uvedl Martin Neumeyer, komisař bavorské vlády odpovědný za integraci uprchlíků.

Vyšetřování se zřejmě ještě rozšíří, protože uprchlíky měli vydírat i další, dnes již bývalí pracovníci ochranky.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace