Zásah policistů v Uherském Brodě byl v pořádku

Zásah policistů v Uherském Brodě byl v pořádku
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Zásah policistů v Uherském Brodě byl v pořádku
31 / 03 / 2015, 11:45

Závěry uvedl odbor vnitřní kontroly Policejního prezidia, který prošetřoval celý policejní zákrok.

„Policisté, kteří byli na místě jako první, nemohli jednat jinak. I kdyby zásahová jednotka dorazila dříve, nemohla by zasáhnout ani ona, protože v té chvíli probíhalo vyjednávání,“ řekla na úterním brífinku vedoucí odboru vnitřní kontroly Michaela Hýbnerová. 

Nedostatky kontrola našla u operačního důstojníka, který na sebe vzal pravomoc rozhodovat o zákroku, a také v informování samosprávy a médií. 

„Policisté šli do akce s nasazením vlastního života,“ zdůraznil policejní prezident Tomáš Tuhý. Do budoucna by podle něj bylo vhodné navýšit počty speciálně vyškolených policistů. Zdroj: zlin.idnes.cz

Výsledky šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů nebyly ještě zveřejněny.

Policie v minulosti zveřejnila podrobné informace o útoku šíleného střelce v Uherském Brodu. Informovali jsme o nich v článku "Policie varuje "Upusťte od zveřejňování nepravd a spekulací!" Již v únoru odmítla Policie ČR spekulace a tendenčně sestříhané reportáže (především pak uváděné v pořadu Krimi zprávy TV Prima). které "se nezakládají na pravdě a křiví skutečný stav věci."

Psali jsme také:

Uherský Brod: jak probíhala komunikace mezi složkami IZS

Před útoky šílených střelců jsme bezbranní. Můžeme ale zvýšit šanci na přežití

Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?

Uherský Brod: šílený střelec v restauraci usmrtil osm lidí.

Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.