Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů

Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
14 / 02 / 2017, 17:30

Zajímavá data ukázal průzkum think-thanku Chatham House.

Účastnilo se jej celkem 10 000 lidí z 10 evropských zemí a konal se ještě před vydáním kontroverzního ,,antimuslimského" dekretu Donaldem Trumpem.

Z průzkumu think-thanku Chatham House vyplývá, že 55% respondentů z 10 evropských zemí by si přálo v současné době zastavení muslimské imigrace. Na tento bod v průzkumu, který zněl, ,,jestli by v budoucnu měla být zastavena migrace hlavně z muslimských zemích", odpovědělo ano 71% Poláků účastnících se průzkumu, 65% Rakušanů, 53% Němců.

Nesouhlas s imigrací z muslimských zemí je patrný zejména u starších lidí a u těch, kteří mají nižší vzdělání, vyplynulo z průzkumu.

Negativní vztah respondentů k muslimským zemím, potažmo muslimům, potvrdil již dříve zveřejněný průzkum amerického think-thanku Pew Research Center Co se týče vztahu jednotlivých Evropanů k muslimům, což byl ústřední bod průzkumu, šetření ukázalo, že nejvíc negativní vztah k muslimům mají Maďaři - 72%, následovali Italové s 69%, pak Poláci (66%) a Řekové. Polovina Španělů má k muslimům také negativní vztah.

 

psali jsme:

Šaría, nebo zákony? 900 migrantů upřímně odpovědělo v průzkumu Akademie věd

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.