Zatčený Tomáš Horáček: Mlátička modelek, nebo cynický podnikatel parazitující na tělesně postižených?

Zatčený Tomáš Horáček: Mlátička modelek, nebo cynický podnikatel parazitující na tělesně postižených?
Popisek: Tomáš Horáček
09 / 07 / 2018, 14:00

Kontroverzní podnikatel Tomáš Horáček (34), který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v Nemocnici Na Bulovce a Nemocnici na Františku, si během své krátké kariéry vysloužil několik přezdívek.

Nás bude zajímat přezdívka „Mlátička modelek,“ kterou si vysloužil po bouřlivém vztahu s neúspěšnou uchazečkou o korunku miss ČR Romanou Pavelkovou (33).

Modelka tvrdí, že ji Horáček mlátil jako žito. „Několikrát jsem ji viděla na přehlídkách a byla samá modřina, hrozně trpěla. Vím, že jí několikrát ubližoval, byl hysterický a dělal žárlivé scény,“ řekla ochotně Blesku jedna z kamarádek Pavelkové. S Horáčkem žili dva roky, rozešli se prý v roce 2010 (kdy to Pavelková zavolala do Blesku).

psali jsme: Hlavní nádraží v rukou politických šíbrů. SŽDC vybírá jeho správce jen podle ceny

Podle webového deníku Super prý „došlo i na zlomený nos“. Pavelková se k tomu přímo nechce vyjadřovat, ale od toho má kamarádky. Aktivisticky však vystupuje v organizacích, bojujících proti údajnému domácímu násilí. Tyto organizace pobírají ve jménu boje proti mužům – agresorům mnohamilionové dotace, ač jde takřka o nezmapovaný jev, a podle některých průzkumů jsou oběťmi domácího násilí spíše muži (ponižování, výčitky, zpřetrhání sociálních vazeb).

Podnikatel Horáček nařčení své bývalé partnerky důrazně popírá a odmítá, že by na ni někdy vztáhl ruku. „Měli divokou domácnost, ale bylo tak půl na půl, spíše bych řekl, že hádky vyvolávala spíše ona. Pořád mu něco vyčítala a obviňovala ho, že lže a je manipulátor,“ říká známý Horáčka. Pavelková navíc očekávala luxus, a i když si pár korun vydělala na přehlídkách, chod domácnosti a drahé dovolené platil Horáček.

psali jsme: Policie zadržela politického šíbra. SŽDC mu chtělo dát Hlavní nádraží

Pavelková se každopádně rychle oklepala, našla si nového podnikatele a má s ním i dítě. Také Horáček zalovil v osvědčených vodách a našel si novou partnerku, modelku Hanu Svobodovou (vicemiss 2008). Ta o něm mluvila s bulvárem jako o „Panu Dokonalém“ a před třemi lety mu porodila syna. Podle dostupných zdrojů však s Horáčkem už nebydlí.

Další přezdívka podnikatele Horáčka je „Velrybář“, kterou si vysloužil za nábor členů ČSSD a „Roztleskávač“. Tu získal poté, co na besedách s tehdejším předsedou ČSSD Paroubkem roztleskával spící diváky.

Horáček podniká v několika oblastech a vzhledem k tomu, na jak tenkém ledě se pohybuje, je s podivem, že byl trestán jen jednou, a to za pojistný podvod při autonehodě.

psali jsme: Od Jaroslava Foldyny k Petru Bendovi. Kdo je severočeský šíbr Tomáš Horáček zadržený při policejní razii?

Policie před pár dny provedla razii v nemocnicích na Bulovce a Na Františku, které měly vazby na Horáčkovu firmu První chráněná dílna. Namočeny jsou však i další nemocnice po celé ČR. Tady už létá možnost úplatků, daňových podvodů a dalších. Na Horáčka byla uvalena vazba a hrozí mu mnoho let za mřížemi.

Především však závoj tělesně postižených (První chráněná dílna) jako záminka pro daňové úlevy a dodávky pro nemocnice je morálně velmi pokleslá a cynická. Horáčkova firma například zajišťovala o ostrahu, nebo dávala traktory, ocelová svodidla a odvoz kamence.

Byl aktivní i politicky, především politicky v ČSSD (Nemocnici Na Františku má v gesci za Prahu 1 jeho stranický kolega Daniel Hodek), podílel se na volební kampani Pirátů a finančně i jinak podpořil hnutí ANO.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte ví

 

Autor: hop 

Tagy článku