Zatykač vydaný Putinovou zkorumpovanou a nemorální vládou bude mým čestným odznakem, říká americký senátor

Zatykač vydaný Putinovou zkorumpovanou a nemorální vládou bude mým čestným odznakem, říká americký senátor
Autor fotografie: US Senate, Volné dílo|Popisek: Senátor Graham
30 / 05 / 2023, 08:30

Americký senátor Lindsey Graham na Twitteru uvedl, že ho potěšila reakce Putinova režimu na jeho „závazek vůči Ukrajině“. 29. května zařadilo ruské ministerstvo vnitra senátora na seznam hledaných po politikových prohlášeních o zabíjení ruských vojáků na Ukrajině.

„Budu nosit zatykač vydaný Putinovou zkorumpovanou a nemorální vládou jako čestný odznak. Vědomí, že můj závazek vůči Ukrajině vyvolal hněv Putinova režimu, mi přináší velkou radost. Budu nadále obhajovat svobodu Ukrajiny, dokud nebude každý ruský voják vyhoštěn z ukrajinského území,“ napsal senátor Graham.

Senátor také řekl, že se podřídí jurisdikci Mezinárodního trestního soudu, pokud tak učiní jeho „ruští ‚přátelé‘, kteří ho chtějí zatknout. „Přijďte a předložte své argumenty tím nejlepším možným způsobem. Uvidíme se v Haagu!" napsal Lindsey Graham.

Kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zveřejnila 26. května krátké video ze setkání s Lindsey Grahamem. Na něm senátor Graham pronesl věty: „Rusové umírají“ a „nikdy jsme tak úspěšně neutráceli peníze“. Ve videu šly tyto záběry jeden za druhým, ale později agentura Reuters uvedla, že výše uvedené fráze jsou zmíněny v různých kontextech a kancelář prezidenta Ukrajiny potvrdila, že nahrávka byla sestříhána.

Video amerického senátora vyvolalo hysterickou reakci ruských představitelů od tiskového mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrije Peskova, až po bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

Zdroj: Twitter, kommersant.ru

Tagy článku