Zatýkání dětí podezřelých z podpory IS ve Španělsku i Rakousku

Zatýkání dětí podezřelých z podpory IS ve Španělsku i Rakousku
Autor: YouTube|Popisek: Zatýkání dětí podezřelých z podpory IS ve Španělsku i Rakousku
31 / 03 / 2015, 12:15

Náctiletí kluci jsou podezřelí z podpory islámského státu a z terorismu.

Čtrnáctiletý školák tureckého původu byl rakouskou policií obviněn z terorismu. V jeho osobním počítači se našlo velké množství brutálních videí Islámského státu, rakouským vyšetřovatelům řekl, že se chtěl přidat k radikálům v Sýrii. K plánované cestě měl údajně přesvědčit i svého o dva roky mladšího kamaráda. Podle agentury Reuters mu hrozí mu až pět let vězení. (zdroj: novinky.cz)

Podle španělského ministerstva vnitra byla dnes ráno zatčení dva šestnáctiletí mladíci v Badaloně v severovýchodním Španělsku, protože podle policie měli v plánu odcestovat do Sýrie a přidat se k islamistickým ozbrojencům. "Jejich bratr už do Sýrie odjel, byl v džihádistické skupině, a zemřel v roce 2014," uvedlo ministerstvo v prohlášení. (zdroj: dailystar.com.lb)

O problémech s mladými Turky jsme psali v našem článku "Představují mladí turečtí rekruti IS hrozbu?": 

Mladí Turci jsou stále více přitahováni radikální doktrínou Islámského státu, protože pokládají politický islám své země za příliš povrchní. Turecká vláda zůstává k rostoucí radikalizaci lhostejná. Přitom hranice se Sýrií nebo Irákem již překročilo tisíce Turků a co hůře, radikalizují se i ti, kteří v Turecku zůstávají. Ti jsou podle bezpečnostních expertů skutečnou hrozbou.

Psali jsme také:

Západní studenti medicíny odešli pomáhat IS

ISIS útočí na syrské vojenské letiště

Islamisté se blíží k tureckým hranicím

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace