Zavražděná labouristická poslankyně Jo Coxová byla nejméně patnáctkrát bodnuta a třikrát střelena do hlavy, odhalilo další vyšetřování

Zavražděná labouristická poslankyně Jo Coxová byla nejméně patnáctkrát bodnuta a třikrát střelena do hlavy, odhalilo další vyšetřování
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Jo coxová
18 / 11 / 2016, 17:45

Detaily tragické smrti poslankyně Jo Coxové, která šokovala celý svět, nyní osvětluje další vyšetřování a výslechy jejího vraha Thomase Maira, který zavraždil populární političku 16. června, jen týden před referendem o vystoupení či setrvání Velké Británie v EU.

Coxová se účastnila svého posledního veřejného vystoupení ve městě Birstall blízko Leedsu. Tam ji napadl nožem nezaměstnaný zahradník Thomas Mair, který byl napojen na ultrapravicovou politickou stranu Britain First. Z bezprostřední blízkosti ji pak zastřelil, když ji měl předtím ještě zkopat.

Pokračující vyšetřování zjistilo, že Mair zasadil Coxové nejméně 15 bodných ran a nejméně třikrát ji střelil do hlavy.

Svědkové vypověděli, že Mair měl po vraždě poslankyně zvolat větu ,,toto je pro Británii!" U londýnského soudu, který tento týden s Mairem začal, nechal soudce zaznít nahrávku nouzového hovoru svědka, který vraždu z bezprostřední blízkosti viděl.

Z policejního vyšetřování i z nahrávky vyplývá, že Mair se choval při vraždě, ale i po ní velmi chladnokrevně. U soudu zaznělo, že Mair odešel z místa činu naprosto klidně ,,bez jakékoliv starosti o okolní svět". Těžce zraněnou Coxovou nechal vrah chvíli ležet mezi auty, načež ji chladnokrevně střelil několikrát do hlavy upravenou brokovnicí s uříznutou hlavní.

Coxová podporovala veřejně setrvání Velké Británie v EU a zabývala se aktivně i problematikou migrace a uprchlíků.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.