Zavřeme islámské mateřské školky, brání integraci, prohlásil rakouský ministr zahraničí

Zavřeme islámské mateřské školky, brání integraci, prohlásil rakouský ministr zahraničí
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: islámská mateřská školka
23 / 06 / 2017, 18:00

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz řekl, že islámské mateřské školky brání úspěšné integraci.

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz prohlásil, že uzavřením islámských mateřských školek, v nichž děti téměř nemluví německy, je cestou k efektivní integraci migrantů jejich začlenění do většinové společnosti. Řekl to v rozhovoru pro list Kurier newspaper.

,,Samozřejmě, že nepotřebuje islámské mateřské školky. Neměly by zde být," prohlásil v interview Sebastian Kurz. Podle něho by mělo být ovládnutí němčiny ,,branou"  k začlenění a fungování migrantů v rakouské společnosti.

Řešením je, aby děti migrantů, kteří neumějí vůbec německy, navštěvovali ,,normální mateřskou školku o jeden rok déle než jejich vrstevníci. Při celém procesu by měla být také zohledněna kvalitativní kritéria pracovníků, kteří se o děti starají, a jejichž úkolem je zlepšit jazykovou zdatnost dětí migrantů. 

Kurz prohlásil, že problémem arabských, ale i například čečenských mateřských školek je to, že nesplňují podmínky pro čerpání státních příspěvků, takže jim hrozí stejně uzavření. Podle rakouského ministra zahraničí dělá Rakousko ,,velmi mnoho" pro integraci. Úspěch začlenění do společnosti však záleží na množství, které má být integrováno.

Kurzova Iniciativa však vzbudila u muslimské komunity pohoršení. Obviňuje rakouského ministra zahraničí z ,,institucionalizované diskriminace", která úmyslně cílí na jednu náboženskou skupinu. Tarafa Baghajati, který předsedá Iniciativě rakouských muslimů, prohlásil, že Kurz používá islamofobii k dosažení svých politických cílů.

 

psali jsme:

Rakouský ministr vnitra požaduje zákaz distribuce koránu

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku