Zavřeme islámské mateřské školky, brání integraci, prohlásil rakouský ministr zahraničí

Zavřeme islámské mateřské školky, brání integraci, prohlásil rakouský ministr zahraničí
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: islámská mateřská školka
23 / 06 / 2017, 18:00

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz řekl, že islámské mateřské školky brání úspěšné integraci.

Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz prohlásil, že uzavřením islámských mateřských školek, v nichž děti téměř nemluví německy, je cestou k efektivní integraci migrantů jejich začlenění do většinové společnosti. Řekl to v rozhovoru pro list Kurier newspaper.

,,Samozřejmě, že nepotřebuje islámské mateřské školky. Neměly by zde být," prohlásil v interview Sebastian Kurz. Podle něho by mělo být ovládnutí němčiny ,,branou"  k začlenění a fungování migrantů v rakouské společnosti.

Řešením je, aby děti migrantů, kteří neumějí vůbec německy, navštěvovali ,,normální mateřskou školku o jeden rok déle než jejich vrstevníci. Při celém procesu by měla být také zohledněna kvalitativní kritéria pracovníků, kteří se o děti starají, a jejichž úkolem je zlepšit jazykovou zdatnost dětí migrantů. 

Kurz prohlásil, že problémem arabských, ale i například čečenských mateřských školek je to, že nesplňují podmínky pro čerpání státních příspěvků, takže jim hrozí stejně uzavření. Podle rakouského ministra zahraničí dělá Rakousko ,,velmi mnoho" pro integraci. Úspěch začlenění do společnosti však záleží na množství, které má být integrováno.

Kurzova Iniciativa však vzbudila u muslimské komunity pohoršení. Obviňuje rakouského ministra zahraničí z ,,institucionalizované diskriminace", která úmyslně cílí na jednu náboženskou skupinu. Tarafa Baghajati, který předsedá Iniciativě rakouských muslimů, prohlásil, že Kurz používá islamofobii k dosažení svých politických cílů.

 

psali jsme:

Rakouský ministr vnitra požaduje zákaz distribuce koránu

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace