Zběsilá střelba v kalifornském městě Fresno: Útočník popravil tři lidi a křičel Alláhu akbar!

Zběsilá střelba v kalifornském městě Fresno: Útočník popravil tři lidi a křičel Alláhu akbar!
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
18 / 04 / 2017, 22:45

Tři lidi doslova popravil útočník v kalifornském městě Fresno.

Útočník, který zastřelil tři lidi, při střelbě křičel Alláhu akbar! Přivolaná policie muže zpacifikovala a umístila do vazby.

Střelcem je Kori Ali Muhammad, který také vystupoval pod pseudonymem Černý Ježíš. Policie podezřívá Muhammada, že svůj čin spáchal z nenávisti. Než spustil zběsilou střelbu, tak na svůj Facebook postoval rasistické narážky proti bílým mužům. Všechny jeho oběti byly podle policie běloši.

Jednu z obětí zastřelil Muhammad v užitkovém voze, druhou na ulici a na třetího muže čekala smrt na parkovišti. Všechny vraždy se odehrávaly blízko sebe, přičemž útočník vystřelil celkem šestnáctkrát. Výběr obětí byl podle policie zcela náhodný. 

Jak oznámila policie, muž byl dlouhodobě hledán kvůli jiné vraždě pracovníka ostrahy. S vyšetřováním policie nyní pomůže zhledem k závažnosti činu i FBI.

 

 

 

psali jsme:

Střelba v obchodním centru v americkém Burlingtonu, tři mrtví

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace