Zboří ve Francii slavný chrám? Nápad má silnou podporu lidí

Zboří ve Francii slavný chrám? Nápad má silnou podporu lidí
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: chrám Sacré-Coeur
04 / 03 / 2017, 07:30

Nápad jednoho obyvatele, který navrhuje zboření slavného chrámu Sacré-Coeur (Nejsvětějšího Srdce Ježíšova) vzbudil velkou pozornost Paříže.

Jeden z obyvatel pařížského 18. obvodu navrhl radnici, aby nechala zdemolovat tento symbol a dominantu Paříže.

I když radnice muže upozornila na to, že se návrhem zabývat nebude, protože bazilika městu nepatří, nápad Pařížana vzbudil pozornost především odezvu na internetu a sociálních sítích. Mnozí uživatelé s nápadem na stržení chrámu totiž souhlasí.

související: Gang v Kolíně nad Rýnem vykrádal školy a kostely. Z lupu financoval IS

Návrh anonymního Pařížana z byl podán v polovině února a od té doby získal proti všem očekáváním největší podporu ze všech téměř 2500 projektů předložených občany. Na stránkách pařížské radnice uvedlo 271 lidí, že se jim návrh líbí, a 123 lidí se přihlásilo k tomu, že by se chtěli na realizaci návrhu, tedy na demolici baziliky podílet.

Důvodem, proč chce pařížský občan zbořit chrám Sacré-Coeur, je ten, že kostel podle jeho názoru uráží památku obětí revoluční socialistické vlády Pařížské komuny v roce 1871. Pařížská komuna bylo dočasné státní uspořádání v revoluční Paříži, které trvalo pouze dva měsíce. Je komunisty považováno za první ,,protokomunisticé zřízení" v historii.

Jak ovšem uvedla náměstkyně pařížské starostky Pauline Véronová, radnice se návrhem Pařížana zabývat nebude. Bazilika totiž nepatří městu, nýbrž pařížskému arcibiskupství.

 

Zdroj: lepoint.fr

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.