Zbraň zabijáků Mossadu

Zbraň zabijáků Mossadu
Autor: ARMY ARMS|Popisek: Bereta Model 71
22 / 03 / 2016, 21:00

Bereta Model 71, malá šikovná zbraň v ráži 22 LR, se stala oblíbenou zbraní izraelských komand. Důvodů, proč si vybrali tuto zbraň právě členové Mossadu, bylo několik.

Mossad- izraelská tajná služby je srovnatelná s americkou CIA. Tato bezpečnostní služba je považována za jednu z nejúčinnějších profesionálních bezpečnostních služeb na světě.

Je to malá hmotnost a kompaktnost této zbraně, což umožňuje její snadné skryté nošení a také to, že 22LR vydává mnohem menší hluk při výstřelu než zbraně standartních ráží. To Izraelcům umožňovalo tuto zbraň používat i bez tlumiče. Další nezpochybnitelnou výhodou je také vysoká spolehlivost. Malorážka  není pro sebeobranu samozřejmě ta nejlepší volba, ale pro účel likvidace protivníka na krátkou vzdálenost  je naprosto dostačující.

Bereta Model 71

My jsme se rozhodli tuto zbraň vyzkoušet a otestovat z pohledu uživatele. Nespornou výhodou této zbraně, krom výše zmíněných,  je i její snadná dostupnost na trhu a  cena. Test jsme provedli ve spolupráci s firmou Army Arms. Majitel firmy pan Richard Janko, je nejenom odborník v oboru střelných zbraní, ale i obrovský fanda, takže naší myšlence dělat uživatelské testy, nejenom nových typů  zbraní, vyšel vstříc, a sám se testu i rád zúčastnil.

Bereta model 71  zbraň s celkovou hmotností 660g, délkou 165 mm je zbraní skutečně lehkou a kompaktní, takže na opasku nebo v kabelce vás skutečně nebude příliš zatěžovat. Jedná se o jednočinnou pistoli s kapacitou zásobníku na osm kusů střeliva.

Bereta Model 71

Při střelbě se pistole chová velmi příjemně, což je samozřejmě způsobeno i ráží. Pistole se příjemně drží a je vidět kvalitní dílenské zpracování. Přestože se nejedná o nový kousek, tak se nikde nic neuvolňuje.  Zbraň jsme zkoušeli jak na mířenou střelbu na 15 m tak i na pudovou střelbu na vzdálenost 7 m. Nevýhodou pistole je právě pouze její jednočinná možnost střelby.  V případě, že chcete nosit náboj v nábojové komoře, musíte mít zbraň zajištěnou, což vnímám jako nevýhodu v případě použití ve stresu.  Jinak, ale této pistoli není co vytknout. Během cca 150 vystřílených ran nedošlo k žádné závadě, pistole je přesná a spolehlivá.

ARMY ARMS

Závěrem  se dá říci, že se jedná o povedený kousek, který i přes svůj věk může najít uplatnění nejen u sběratelů střelných zbraní, ale i těch kteří si chtějí pořídit kvalitní zbraň a nechtějí utrácet příliš mnoho peněz.

 ARMY ARMS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace