Zdravotní neduhy mohou nadobro zavřít cestu Clintonové do Bílého domu

Zdravotní neduhy mohou nadobro zavřít cestu Clintonové do Bílého domu
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly|Popisek: Hillary Clintonová
13 / 09 / 2016, 10:00

Zdravotní indispozice, jež postihla na pietním shromáždění k výročí 11. září Hillary Clintonovou, může v krajním případě kandidátku demokratů vyřadit z boje o prezidentské křeslo.

KOMENTÁŘ

Hillary Clintonová potkala zdravotní příhoda možná v tu nejnevhodnější dobu, v ,,horké" části předvolební kampaně. O zdravotních problémech kandidátky demokratů se sice ví, ale nyní se v přímém přenosu projevily naplno, a to před zděšenýma očima voličů Clintonové. Necelé dva měsíce před samotnou volbou nového amerického prezidenta se zdravotní problémy, pokud by pokračovaly dále, mohou ukázat jako fatální z hlediska šancí Clintonové na to být zvolena prezidentkou.

Clintonová se původně chtěla zúčastnit pietního shromáždění k uctění obětí teroristických útoků 11. září, ale podle agentury Reuters ji postihly mdloby, které zapříčinilo velké vedro. Když mířila k přistavenému vozu, tak se jí podlomila kolena a měla velké problémy do auta vůbec nastoupit.

Pro její voliče to byl určitě šok, pro tábor Donalda Trumpa to může být naopak mana z nebes. Trump totiž ve většině výzkumů zaostává za Clintonovou až o 5%, a to v nejdůležitějších amerických státech, které důležité volby rozhodují.

Trump může nyní na oslabenou Clintonovou ,,zaútočit", a to například tím, že brala peníze od islámských režimů, jako třeba 10 milionů dolarů od Saúdské Arábie, jakož i jiných jejích kontroverzních afér z minulosti. 

Jestliže se Clintonová nedá rychle zdravotně do pořádku, může úplně vyklidit pole Trumpovi, který toho jist rád využije beze zbytku. V Americe je při volbách klíčová kontaktní kampaň, a pokud by se Clintonová nemohla předvolebních shromáždění zúčastnit, mohla by to velká část jejích voličů brát jako její ústup před svým soupeřem.

 

 

 

Tagy článku