Zdravotní neduhy mohou nadobro zavřít cestu Clintonové do Bílého domu

Zdravotní neduhy mohou nadobro zavřít cestu Clintonové do Bílého domu
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly|Popisek: Hillary Clintonová
13 / 09 / 2016, 10:00

Zdravotní indispozice, jež postihla na pietním shromáždění k výročí 11. září Hillary Clintonovou, může v krajním případě kandidátku demokratů vyřadit z boje o prezidentské křeslo.

KOMENTÁŘ

Hillary Clintonová potkala zdravotní příhoda možná v tu nejnevhodnější dobu, v ,,horké" části předvolební kampaně. O zdravotních problémech kandidátky demokratů se sice ví, ale nyní se v přímém přenosu projevily naplno, a to před zděšenýma očima voličů Clintonové. Necelé dva měsíce před samotnou volbou nového amerického prezidenta se zdravotní problémy, pokud by pokračovaly dále, mohou ukázat jako fatální z hlediska šancí Clintonové na to být zvolena prezidentkou.

Clintonová se původně chtěla zúčastnit pietního shromáždění k uctění obětí teroristických útoků 11. září, ale podle agentury Reuters ji postihly mdloby, které zapříčinilo velké vedro. Když mířila k přistavenému vozu, tak se jí podlomila kolena a měla velké problémy do auta vůbec nastoupit.

Pro její voliče to byl určitě šok, pro tábor Donalda Trumpa to může být naopak mana z nebes. Trump totiž ve většině výzkumů zaostává za Clintonovou až o 5%, a to v nejdůležitějších amerických státech, které důležité volby rozhodují.

Trump může nyní na oslabenou Clintonovou ,,zaútočit", a to například tím, že brala peníze od islámských režimů, jako třeba 10 milionů dolarů od Saúdské Arábie, jakož i jiných jejích kontroverzních afér z minulosti. 

Jestliže se Clintonová nedá rychle zdravotně do pořádku, může úplně vyklidit pole Trumpovi, který toho jist rád využije beze zbytku. V Americe je při volbách klíčová kontaktní kampaň, a pokud by se Clintonová nemohla předvolebních shromáždění zúčastnit, mohla by to velká část jejích voličů brát jako její ústup před svým soupeřem.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace