Velká zeď u utečeneckého tábora v Calais se už brzy začne stavět

Velká zeď u utečeneckého tábora v Calais se už brzy začne stavět
Autor fotografie: malachybrowne (CC BY 2.0)|Popisek: Utečenecký tábor v Calais
07 / 09 / 2016, 12:45

Konstrukce Británií placené zdi poblíž utečeneckého tábora "Džungle" poblíž Calais začne už brzy.

Médii označená " Velká zeď Calais" bude vysoká 4 metry a povede asi kilometr po obou stranách hlavní silnice do přístavu v Calais.

The calais Jungle deseperation

Ministr pro imigraci Robert Goodwill k tomu dodává, že bezpečnost okolí přístavu bude posílena lepším vybavením.

Stěna je určena k ochraně silnice před narušením ze strany migrantů, kterých tisíce žijí v táboře "Džungle". Práce by měly být zahájeny v tomto měsíci, a zeď má být dokončena do konce letočního roku.

Psali jsme: Video: "Máme toho po krk!" Občané v Calais protestovali proti ilegálním migrantům

Podle BBC zeď nenahradí stávající ploty, naopak je doplní.

Vláda odmítla potvrdit náklady na výstavbu zdi, ale zprávy naznačují cenu 1,9 milionu liber, která bude hrazena z rozpočtu 17 miliónů na to určených, jak oznámil bývalý premiér David Cameron již dříve v tomto roce .

Ve svém projevu k výboru pro vnitřní věci poslanců v úterý ministr Goodwill řekl: "Zabezpečení, které dáváme do přístavu se stupňuje s lepším vybavením. Chystáme se velmi brzy začít stavět tuto novou velkou zeď. Udělali jsme plot, nyní děláme zeď."

Ale Richard Burnett, výkonný ředitel Asociace nákladní přepravy označuje tento plán jako "špatné využití peněz daňových poplatníků".

Řekl, že finanční prostředky na zeď by se mnohem lépe využily na zvýšení bezpečnosti podél přístupových cest".

I podle dalších není výstavba zdi odpovědí, přístav je již obklopen ostnatým drátem a ploty. Skutečný problém je nedostatek policie na místě, kde vládne chaos, pokutováni jsou naopak dopravci do výše asi až 4 000 liber za migranta nalezeného v jejich vozidlech.

Psali jsme: Otřesná výpověď o situaci v Calais. Na vozidla nemilosrdně útočí gangy ozbrojených imigrantů

Mnohé z těchto migrantů žijících v "Džungli" a dalších táborech v severní Francii sesnaží dosáhnout Velké Británie tak, že proniknou do nákladních automobilů blížících se do přístavu nebo Eurotunelu.

Na ochranu již byly vystavěny četné ploty na obou stranách - ve Francii i v Británii. V pondělí, francouzští řidiči kamionů a farmáři zablokovali hlavní dálniční trasy do Calais na protest vyzývající k uzavření tábora "Džungle".

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.