Zelenskyj: Přerušujeme diplomatické styky s Ruskem

Zelenskyj: Přerušujeme diplomatické styky s Ruskem
Autor fotografie: Foto: redakce
24 / 02 / 2022, 11:15

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že přerušuje diplomatické styky s Ruskem, protože provedlo invazi na ukrajinské území.

To, co hrozilo ještě před plnohodnotnou invazí ruska na Ukrajinu, se stalo realitou. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videozprávě oznámil, že Kyjev přerušuje diplomatické styky s Moskvou na základě uskutečněné invaze. ,,Přerušili jsme diplomatické styky s Ruskem," prohlásil Zelenskyj.

Před dvěma dny oznámil Zelenskyj, že zvažuje přeručení diplomatických styků s Ruskem, tento podnět vyšel z iniciativy ministerstva zahraničí. ,,Obdržel jsem žádost od ministerstva zahraničí. Zvážím přerušení diplomatických vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem," prohlásila ukrajinská hlava státu.

Nyní je již jasné, že k takovému kroku muselo dojít, protože Ukrajina je ve válečném stavu s Ruskem, které zemi napadlo dnes časně ráno.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.