Zeman: Generace 21 udělala z naší země cestovku pro migranty

Zeman: Generace 21 udělala z naší země cestovku pro migranty
Autor: Herbert Slavík||Popisek: Miloš Zeman
19 / 04 / 2016, 14:45

Prezident Miloš Zeman řekl, že nadační fond Generace 21 udělal z České republiky cestovní kancelář pro běžence.

Miloš Zeman se ostře pustil do nadačního fondu Generace 21, který do České republiky ještě nedávno přivážel křesťanské uprchlíky. Domnívá se, že tento projekt se neosvědčil a udělal ve své podstatě z ČR ,,cestovní kancelář" pro uprchlíky, když obešel pašeráky. Řekl to při své návštěvě Vlašimi na Benešovsku.

Prezident při své návštěvě Vlašimi nevynechal ani aktuální politická témata a tudíž mluvil i o migrantské krizi a jejím dopadu na Evropu. Zkritizoval činnost nadačního fondu Generace 21 za to, že ,,udělala z ČR cestovku pro migranty":  

,,Generace 21 udělala z České republiky cestovní kancelář. A když jsme ty lidi přivezli, tak zdrhli do Německa, protože tam jsou nejvyšší sociální dávky". 

Prezident měl na mysli skupinu 16 křesťanských uprchlíků, kteří se rozhodli opustit své dočasné domovy v ČR a odjet do Německa. Tam se však nedostali a nyní požádali o návrat domů, tedy do Iráku. Činnost nadace kritizoval i ministr vnitra Milan Chovanec, který její další činnost zastavil, protože neplnila svůj cíl. Náhlý odjezd 16 uprchlíků z ČR vnímá jako podraz.

Zeman v této souvislosti ve Vlašimi zopakoval, že je proti dalšímu přijímání muslimských imigrantů do Evropy, za což sklidil od přítomných lidí velký aplaus. Prezident dlouhodobě zastává názor, že integrovat muslimy do západoevropské společnosti je prakticky nemožné. 

 

Zdroj: tyden.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace