Zeman se dnes v Soči setká s Putinem, odpoledne odletí do Moskvy

Zeman se dnes v Soči setká s Putinem, odpoledne odletí do Moskvy
Popisek: Miloš Zemana Vladimir Putin
21 / 11 / 2017, 07:30

Prezident Miloš Zeman se dnes v černomořském letovisku Soči setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jednání, které zahájí oficiální program pětidenní Zemanovy státní návštěvy v Rusku, se uskuteční v Putinově rezidenci Bočarov ručej, která je častým místem vrcholných jednání ruského vůdce.

S Putinem chce Zeman besedovat zejména o otázkách dvoustranných vztahů s důrazem na hospodářskou spolupráci. Diskuse se má týkat energetiky, dopravy nebo působení českých podniků na ruském trhu.

Problémy zahraniční politiky nemají být v jednání české delegace v Rusku prioritou, řekl prezident před cestou českým novinářům. Hovořit chce nicméně s Putinem o boji s mezinárodním terorismem, tématem bude zřejmě i spirála sankcí, která po ruské anexi ukrajinského Krymu zatěžuje hospodářské vztahy Ruska se zeměmi Evropské unie.

Návštěvu jihoruského letoviska ukončí krátká tisková konference obou hlav států. Odpoledne český prezidentský speciál zamíří do ruské metropole Moskvy, kde bude ve středu státní návštěva pokračovat.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.