Zeman se setká s americkým velvyslancem Kingem

Zeman se setká s americkým velvyslancem Kingem
Popisek: Miloš Zeman
28 / 08 / 2018, 07:30

Prezident Miloš Zeman se dnes setká s americkým velvyslancem v Česku Stephenem Kingem. U příležitosti letošního stého výročí vzniku Československa spolu poobědvají v rezidenci amerického ambasadora. Podle Pražského hradu chce Zeman na setkání ocenit roli Spojených států při vzniku Československa.

V lednu 1918 předložil americký prezident Woodrow Wilson program 14 bodů, který dal základ uspořádání Evropy po první světové válce. Mezi body patřilo právo národů na sebeurčení, což posloužilo jako základ pro rozpad Rakousko-Uherska a vytvoření samostatného Československa.

Zeman bude s Kingem kromě historie jednat i o aktuálních otázkách. Podle hradu chce prezident s velvyslancem mluvit mimo jiné o ekonomické spolupráci Česka s USA a o mezinárodní politice.

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace