Zemana podřežeme jen symbolicky aneb nekonečně trapný cirkus docenta Konvičky

Zemana podřežeme jen symbolicky aneb nekonečně trapný cirkus docenta Konvičky
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Martin Konvička
22 / 08 / 2016, 19:30

Martin Konvička předvedl v neděli velmi smutné divadlo, které mohlo skončit tragicky.

KOMENTÁŘ

Staroměstské náměstí se stalo v neděli po obědě dějištěm bizarního divadla. Martin Konvička, který chce kandidovat do Senátu, se převlékl za islamistického imáma a se svými kumpány - bojovníky Islámského státu - provedl fingované obsazení Prahy. Vykřikoval při tom ,,Alláhu akbar" a maketami samopalů střílel do vzduchu. To vše na 48. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Člověk se již musí ptát, zda je Konvička a spol. duševně při smyslech, když si svůj počin ještě pochvaluje a prohlašuje, že ještě chtěl symbolicky podřezat krk Zemanovi, který je odpůrcem islámu.

Martin Konvička udělá asi opravdu vše, jen aby se mohl zviditelnit. Tentokrát ale už přestřelil. Jeho zinscenovaná okupace Prahy bojovníky Islámského státu neměla nic společného ani s recesí, natožpak expresivně vyjádřenou hrozbou možného skutečného obsazení Prahy. Bojovat proti radikálnímu islámu, respektive islamismu je samozřejmě nutné, formu, kterou však Konvička zvolil, je již za hranou normálnosti. Pokud by totéž předvedl například v Americe či Izraeli, už by se o Konvičkovi mluvilo v minulém čase.

Nejenže přítomní cizinci vůbec nechápali, o co se jedná a prchali raději pryč, protože se zkrátka obávali o život, ale je s podivem, že pražský magistrát tuto akci vůbec povolil a proti této zvrácené šarádě nezakročil. To až posléze, aby se ,,neřeklo".

Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby generál Andor Šándor Konvičkovu akci ostře odsoudil. Pro Security magazín řekl, že organizátoři této ,,zhovadilosti" potřebují psychiatrickou diagnózu, kteří si v tu chvíli vzali za rukojmí slušné lidi. Šándor se podivuje, proč vůbec akci magistrát povolil a odsoudil i zbraně v rukou konvičkovců, byť to byly makety.

Na druhé straně je ale vlastně dobré, že Konvička odhalil před lidmi svou pravou tvář zakomplexovaného ,,pouťového" vyvolávače, který udělá naprosto vše, jen aby se o něm mluvilo, a to i negativně.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.