Zemřel Muhammad Ali, legenda světového boxu

Zemřel Muhammad Ali, legenda světového boxu
Popisek: Muhammad Ali vs. Ernie Terrell
04 / 06 / 2016, 08:30

Muhammad Ali zemřel ve věku 74 let, uvedl to mluvčí rodina boxera.Bývalý mistr světa v těžké váze mistr v boxu, jeden ze světově nejznámějších sportovců, zemřel v nemocnici v americkém městě Phoenix v Arizoně, kde byl přijat ve čtvrtek.

Trpěl onemocněním dýchacích cest, což bylo komplikováno Parkinsonovou chorobou, kterou bývalý boxer trpěl. Ta mu byla diagnostikována počátkem roku 1980 a došlo k následnému zpomalováním jeho motorických funkcí.

Kariéru ukončil v roce 1981, vyhrál 56 ze 61 zápasů.

Ačkoli Aliho doktoři se neshodli během 80. a 90. let o tom, zda jeho symptomy byly způsobené boxem a zda jeho stav byl degenerativní, byl diagnostikován s Parkinsonovým syndromem. Koncem roku 2005 bylo hlášeno, že se Aliho kondice znatelně zhoršila.

Pohřeb se bude konat v Aliho rodném městě Louisville v Kentucky, sdělila rodina v prohlášení.

Muhammad Ali at Madame Tussaud's New York

Muhammad Ali, vlastním jménem Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O'Toole Clay (* 17. ledna 1942, Louisville, Kentucky - 3. června 2016, Phoenix, Arizona) byl americký boxer. Dostal jméno po svém otci, Cassius Marcellus Clay, který byl pojmenován po abolicionistovi a politikovi Cassiu Clayovi, který žil v 19. století.

Boxovat začal ve svých 12 letech poté, co mu bylo ukradeno kolo. Během svých studií na střední škole vyhrál 100 ze 108 zápasů a dvě mistrovství Amatérské atletické unie. Na letních olympijských hrách v Římě získal zlatou olympijskou medaili v polotěžké váze. Jeho přezdívka „Největší“ s ním odešla do penze. V roce 1999 byl časopisem Sports Illustrated korunován na „Sportovce století“.

Zdroj: CNN, Wikipedie 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace