Zemřel náhle ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin

Zemřel náhle ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin
Autor: Flickr.com|Popisek: OSN
21 / 02 / 2017, 07:00

V New Yorku zemřel ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin.

Úmrtí předního diplomata oznámila včera agentura Reuters a následně je potvrdilo i ruské ministerstvo zahraničí.

Čurkina zasáhl silný infarkt, který pouhý den před svými pětašedesátými narozeninami nepřežil. Infarkt jej podle deníku Independent postihl přes ruskou ambasádou. Čurkin byl v kritickém stavu převezen do nemocnice, kde se ho už nepodařilo zachránit.

Organizace spojených národů je úmrtím velvyslance šokována. Úřad generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese vyjádřil Moskvě svou účast.

související: Vysoký ruský diplomat byl nalezen mrtev v Aténách

Čurkin patřil k předním ruským diplomatům. Ve funkci působil od roku 2006 a na půdě OSN byl velmi aktivní, zvlášť když například obhajoval ruskou anexi Krymu. Předtím zastával funkci velvyslance v Belgii či Kanadě.

 

psali jsme:

Afghánský diplomat byl zastřelen na konzulátu v pákistánském Karáčí

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace