Žena australského muslima bojujícího v Sýrii přiznala vinu

Žena australského muslima bojujícího v Sýrii přiznala vinu
Popisek: Ilustrační obrázek
16 / 11 / 2015, 12:00

Manželka jednoho z australských nejznámějších extrémistů, Mohameda Elomara, se přiznala k podpoře mezinárodního terorismu.

Fatima Elomar, 31 let, byla zadržena na letišti Sydney loni v květnu, když se snažila nastoupit do mezinárodního letu. V jejích zavazadlech byla nalezena hotovost, maskovací oblečení a zdravotnické potřeby.

V krátkém soudním líčení se Fatima přiznala k úmyslu odjet do cizího státu, s cílem zapojit se do nepřátelských aktivit.  Její manžel Mohamed Elomar odcestoval do Sýrie a Irák v roce 2013, kde bojuje na straně Islámského státu.

Mezi soudními dokumenty byly i textové zprávy, v nichž Fatima prosí jejího manžela, aby se vrátil domů k lékařskému ošetření poté, co byl postřelen.

Mohamed  Elomar údajně řekl své ženě, aby připravila dětské pasy, aby mohli být spolu v hlavním městě Islámského státu Raqqa v Sýrii.

Mohamed Elomar a jeho australský kolega terorista, Khaled Sharrouf vzbudili pozornost v loňském roce poté, co nasdíleli na sociální média fotografie kde pózovali s useknutými hlavami. Na jednom dokonce byl i sedmiletý syn Sharroufa, držící useknutou hlavu syrského vojáka. Oba „Australané“ jsou rovněž podezřelí ze znásilňování jezídských žen.

Předpokládá se, že Elomar zemřel v červnu během leteckého úder na konvoj vozidel, města Raqqa.

Australská vláda v září oznámila, že odhaduje, že asi 120 Australanů v současné době bojuje v Iráku a Sýrii na straně IS a dalších teroristických skupin.

Zdroj: BBC

Tagy článku